We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel MODA İKONU OTEL ZİNCİRİ KURUYOR

MODA İKONU OTEL ZİNCİRİ KURUYOR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Dünya modasının devlerinden Armani, Bulgari ve Versace gibi markaların lüks otel işine yönelmesinin ardından modanın diğer bir ikonu Karl Lagerfeld de kendi lüks otel zincirini kurmaya hazırlanıyor.

Karl-Lagerfeld-Selfportrait
Dünya çapında bir üne sahip moda ikonu Karl Lagerfeld kendi adını taşıyan “Karl-Lagerfeld-Hotel” tesisini Çin’in kumar cenneti olarak bilinen Macao’da açacağı belirtiliyor. Bünyesinde bin 800’ü aşkın otel markasının 5 binden fazla güncel projesine ilişkin bilgiler bulunan TOPHOTELPROJECTS’in haberine göre, Karl-Lagerfeld-Hotel, 220 odalı olup, 2017 yılında hizmete girecek. Otelde fine-dining restoran ve müşteri kitlesinin beklentilerine cevap veren bir Spa’da da bulunacak.

Söz konusu otelin devreye girmesiyle, dünya markalarının moda ikonlarından Bulgari, Armani, Versace ve Cerruti’nin ardından Karl Lagerfeld de kendi otelini açanlar kervanına katılmış olacak. Moda ikonu Karl Lagerfeld, markasını birkaç lüks otel ve lüks dairelerle daha da genişletmek istiyor. Bu hedef doğrultusunda, ilk adın Almanya Berlin’de atıldı. Berlin’de Schlosshotel Grundewald hizmete giren “Karl Lagerfeld Suite” bunun ilk örneği oldu.

Moda ve tasarımcılaran adını taşıyan lüks otellerin sayısı sürekli artıyor. Dünya sosyetesi tarafından büyük talep gören bu otellerden Armani Hotels, Dubai ve Milano’daki tesislerinden sonra şimdi Avrupa’ya yayılacak. Londra’nın ünlü Admiralty Arch’ta son derece lüks 100 odalı bir suit’in 2017 yılında hizmete girmesi bekleniyor. Bulgari Hotels’in Bali, Tokyo’da, Milano’da üç yeni otel projesi bulunuyor. Şanghay’da 2017’de hizmete girecek otelin 120 odalı olacağı ayrıca Pekin’de 120, Dubai’de ise 209 odalı başka otel projelerinin de bulunduğu belirtiliyor.

Saray konseptine güvenen Versace, Avustralya’da Gold Coast ve Dubai’de işlettiği iki “Palazzi”ye bir yenisini ekleyecek. Macau’da inşaatı devam eden üçüncü Palazzo Versace’nin 270 odalı olacağı ve açılışının da 2017’de gerçekleşeceği ifade ediliyor. (Çeviri: Kerem Köfteoğlu)

Yorum Yaz