We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel MOSKOVA’DA SİLAHLI SALDIRI: BİR GÜN ÖNCE ORADA TURİZM FUARI YAPILMIŞTI

MOSKOVA’DA SİLAHLI SALDIRI: BİR GÜN ÖNCE ORADA TURİZM FUARI YAPILMIŞTI

Rusya’nın başkenti Moskova’da Crocus Belediye Binası’ndaki konser alanına maskeli kişilerce silahlı yapıldı. Konser alanında bir gün öncesinde MITT 2024 Turizm Fuarı yapılmıştı. Fuara Türkiye’nin birçok yerinde Türk turizm profesyoneli de katılmıştı. Moskova Uluslararası Turizm Fuarı, 19 Mart – 21 Mart 2024 tarihlerinde Crocus Expo’da yapıldı. Bir gün sonrasında ise fuarın yapıldığı mekandaki konsere kimliği belirsiz kişilerce saldırı yapıldı. Alanda saldırıdan sonra bir de yangın çıktı.

Rusya Soruşturma Komitesi, Moskova’daki terör saldırısında 60’tan fazla kişinin hayatını kaybettiğini, 115 kişinin ise yaralandığını, ölü sayısının artabileceğini bildirdi. Komiteden yapılan açıklamada, olayın gerçekleştiği yerde uzmanların çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Yapılan açıklamada, “Terör saldırısı sonucu 60’tan fazla kişinin öldüğü tespit edildi. Ne yazık ki kurbanların sayısı artabilir.” ifadeleri kullanıldı.

Türk turizmcilerin birçoğu 18-22 Mart tarihleri arasında Moskova’daydı. Burada workshoplara ve etkinliklere katılıp dünyanın her yerinden gelen turizmciler ile buluşan Türk turizmcilerin birçoğu dün (22 Mart) öğle saatleri itibariyle ülkeye döndü. Devam eden organizasyonlara katılmak adına Rusya’da bulunan Türk turizmcilerin iyi durumda ve güvende olduklarına dair olumlu haberler geldi.

Yorum Yaz