We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Nirvana Weekend ile Bilinçli yaşam programı

Nirvana Weekend ile Bilinçli yaşam programı

Geçtiğimiz hafta sonu Nirvana Hotels’ in organize ettiği Nirvana Weekend, Beldibi’nde yer alan Nirvana Mediterranean Excellence’da gerçekleşti. Bilinçli ve farkında bir yaşam deneyimini benimseyenler Nirvana Weekend özel programıyla bir araya geldi.

Nirvana Weekend programı kapsamında konuklar, uzman doktor ve diyetisyenler, gastronomi uzmanları, uzman fitness eğitmenleri ve birbirinden değerli ünlü isimlerle buluştu. Uzman diyetisyenler tarafından bilinçlendirme sunumlarıyla sağlıklı beslenme seminerleri gerçekleşirken, mutfak atölyeleri, söyleşiler, yoga, pilates & fitness seansları, Fatma Turgut konseri, söyleşiler, imza saatleriyle program dolu dolu gerçekleşti. Nirvana Hotels’in Ch’i For Life konsepti, Türkiye bir ilk olarak sadece veganlara özel olarak hazırlanmış bir konsept olup, konseptin detaylarının paylaşıldığı sunuma ilgi oldukça yoğundu.

Nirvana Mediterrenean Excellence Hotel’in ev sahipliği yaptığı Nirvana Weeekend’in düzenlenmesinin özünde, beden-zihin ve ruh bütünlüğünde, daha bilinçli bir yaşamı benimseyen insanları doğanın içinde bir araya getirmek ve bu bilincin daha da yayılmasına katkı koymak vardı. Gerçekleşen tüm bilinçlendirme seminerleri için Türkiye’de alanında uzman doktorlar, diyetisyenler yoğun bilgi aktarımında bulunurken, programda eğlence dolu anlar içinde programlar vardı. Bedensel olarak uzunca bir süre yaşanılan kısıtlamadan sonra doğanın içinde ve güvenli bir alanda olmak tüm katılımcılara iyi hissettirdi. Bedensel aktivitelerde, yoga, pilates & fitness, dans, zumba seanslarına katılan otel konukları, Fatma Turgut konserinde eğlence dolu anlar yaşadı. Tüm bunlarla birlikte Ayşe Tolga ile “İyi Yaşam”, Erdil Yaşaroğlu ile “Farklı Bakmak!” söyleşileri gerçekleşirken, ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut “Mobil Fotoğraf Atölyesi” ile telefonla daha güzel fotoğraflar çekebilmenin tüyolarını uygulamalı olarak paylaştı. Selçuk Erdem ile “Karikatür Atölyesi” ise mizaha en çok ihtiyaç duyulan bu çağda, katılımcılara eğlenceli bir zaman dilimi sundu. Program, otelin sahilinde güzel bir pazar kahvaltısında buluşma ve gerçekleşen söyleşiyle taçlandı. Gamze Cizreli, Şef Mehmet Özer & Prof. Dr. Murat Baş ile “Sağlıklı Beslenme” konulu sohbette merak edilenleri cevaplarken, sağlıklı yaşamın önemi üzerine şimdiden geleceğe projeksiyon tutuldu.

Nirvana Weekend etkinliği çerçevesinde sunulan özel başlıklı konular; Dyt. Alican Demiroğlu ile “Aralıklı Oruç”, Dyt. Buket Adanç ile “Sezgisel Beslenme”, Dyt. Canan Aksoy ile “Beslenmede Doğru Bildiğimiz Yanlışlar”, Dr. Dyt. Dilşat Baş ile “Kansersiz Yaşam İçin Sağlıklı Beslenme”, Dr. Halil Ertürk ile “Neden Yorgunuz?”, Prof. Dr. Murat Baş ile “Yaşam Dediğin 9 Metre”, Dyt. Özge Bezirci ile “Şekersiz 21 Gün” ve Dyt. Tolga Doğan ile “Asla Pes Etme!” oldu. Mutfak atölyelerinde ise; Dyt. Andaç Yeşilyurt ile “Detoks Tarifler”, Ch’i For Life Direktörü Özlem Dönmez & Vegan Dyt. Sermin Yetgin ile “Vegan Tarifler”, Uzm. Dyt. Gizem Şeber &Şef Memet Özer ile “250 Kalori Altı Lezzetler” Sağlıklı Tarif Geliştirici Yusuf Adem Uzun ile “Şekersiz Tatlılar” tariflerini keyifli anlatımları ile sundular.

İnsanlar Olarak Dünyaya Bir Kez Geliyoruz ve Daha Bilinçli Olmalıyız.

Nirvana Weekend katılımcılarına program sonunda mikrofon uzatılarak çok özel sorular yöneltildi. Aktarımları ile dünyaya bir şekilde katkı koymaya çalışan uzmanlar, daha sağlıklı, daha bilinçli ve daha farkında bir yaşamın mümkün olduğunun altını çizdi. İçinde bulunduğumuz bilgi çağını daha iyi değerlendirebileceğimizin, insanlar olarak dünyaya bir kez geldiğimizin ve daha bilinçli bir yaşamı seçmemiz gerektiğine dair kendi yaşam deneyimlerini samimiyetle paylaştı. Bu yayınlar ise programı kaçıranlar için Nirvana Hotels dijital medya mecralarında yayınlanacaktır.

Programda gerçekleşen tüm bu yoğun bilgi ve deneyim aktarımından, eğlenceli zamanlardan sonra Nirvana Weekend katılımcıları, etkinliğin gerçekleşen zaman diliminden daha uzun olması gerektiğini ve doğanın içinde yaşadıkları atmosferin tadına doyamadıklarını dile getirdiler.

 

Yorum Yaz