We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Otelz.com logosu New York taksilerini süslüyor

Otelz.com logosu New York taksilerini süslüyor

GM Haber Merkezi

Türkiye’nin öncü otel rezervasyon platformu Otelz, uluslararası pazarlarda tanıtım atağını sürdürüyor. Şirket, 2023 yılında başladığı Londra taksi ve otobüs reklamlarının ardından, Amerika’nın kalbi New York’ta taksilere reklam yerleştirerek global pazarlama faaliyetlerini genişletti.

2023 yılında yurtdışı satışlardan elde edilen gelirin toplam cironun %35’ine ulaştığını belirten Otelz CEO’su Bertan Aner, “2024 yılında hedefimiz, toplam cironun %50’sini yabancı müşterilerden elde etmek. Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini tüm dünyaya tanıtarak, uluslararası turizmi canlandırmak istiyoruz.” dedi.

2024 yılında toplamda 1.5 milyon kişiye hizmet vermeyi planlayan Otelz, bu kapsamda 750 bin turisti Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor. 2023’te Türkiye otelleri için 100 milyon dolarlık bir rezervasyon hacmi oluşturan Otelz, bu rakamı 2024’te ikiye katlamayı planlıyor.

Otelz.com Bölge Müdürü Tancer Gökhan Eker ise teknolojik yatırımlara da hız kesmeden devam ettiklerine dikkat çekti. Eker; “Otelz teknolojik yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Otelzgpt, marketzpro ve triptoken gibi projelerle otelcilik sektörünün ihtiyaçlarına yönelik inovatif çözümler sunuyor. Özellikle Marketzpro platformu, otellerin Otelz kredisi ile tedarikçilerden çok özel fiyatlarla alışveriş yapabileceği bir pazar yeri olacak. Otelz extraneti üzerinden erişim sağlanacak olan bu platform, otelcilik sektörünü teknolojiyle buluşturacak.” açıklamasını yaptı.

Otelz, 2023 yılında 148 farklı ülkeden rezervasyon aldı ve 14 dil seçeneğiyle hizmet veriyor. 20 binin üzerinde konaklama tesisiyle Türkiye’nin en büyük otel rezervasyon platformu olan Otelz, global pazarlardaki tanıtım faaliyetleriyle Türkiye turizminin marka değerini yükseltmeyi hedefliyor.

Yorum Yaz