We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel QM Awards’tan Muhteşem Gala Gecesi

QM Awards’tan Muhteşem Gala Gecesi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Turizm sektörünün ‘en iyileri’ QM Awards Gala Gecesinde sahiplerine kavuştu. Cosmos Theatre’da gerçekleştirilen ve turizm sektörü profesyonelleri ile paydaşlarını buluşturan gecede kimi zaman eğlenceli kimi zaman duygu dolu anlar yaşandı. Turizm sektörünün gecede verdiği ortak mesaj, “Türk turizmini geliştirmek, birlik ve beraberlik” oldu.

MERAL: HEPİMİZİN TURİZME İNANCI TAM

Açılış kokteyli ile başlayan gece Cosmos Theatre’ın adeta gastronomi şöleni yaşatan menüsü ile geceye devam etti. Ödül heyecanının yaşandığı özel gecede açılış konuşmaları GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ile başladı. Meral, “Turizm sohbetlerinde, yazılarımda hep aynı şeyi söylüyorum, ‘Biz kocaman bir aileyiz.’ Sizlerin katkılarıyla Türk turizmi dünyada söz sahibi olmaya devam ediyor. İnişler, çıkışlar her zaman olacaktır ama hepimizin turizme inancı tam” diye konuştu.

PERÇİN: QM AWARDS BİR ANTALYA MARKASI

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı da temsilen konuşan TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Rıza Perçin, “Buradan Selçuk Meral’e teşekkürlerimi iletiyorum. QM Awards bir Antalya markası, bizim için çok değerli. Turizmin her alanında önemli çalışmalar yapıyorlar. Bugün burada ‘en iyiler’ değerlendirilecek ama şunu söylemek isterim ki tüm turizm sektörümüz işini ‘en iyi’ şekilde yapıyor” diye konuştu.

KAVALOĞLU’NDAN DUYGUSAL KONUŞMA

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu da konuşmasına Selçuk Meral ve QM ekibine teşekkür ederek başladı. Kavaloğlu, “Bu özel geceyi 13’üncü kez organize edebilmek büyük bir başarı, tebrik ediyorum. Birlikte olup her kriz anını atlatan tüm turizmcilere teşekkür ediyorum. Özel sektörde 32’inci senem ama aynı zamanda bu sektörde böylesine bir sivil toplum kuruluşuyla yol almak çok güzel” dedi. Konuşmasının sonunda konuklara duygusal anlar yaşatan Kavaloğlu, “Böyle gecelerde aklıma yanımızda olamayanlar geliyor. Turizme önemli katkılar sağlayan büyüklerimizin bazıları aramızdan ayrıldı. Buradan Türk turizmine katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

ÖDÜL SAHİPLERİ BİRLİKTELİĞİ VURGULADI

Bu yıl 10 kategori 76 branşta verilen QM TOURISM AWARDS 2022 ödülleri birbirinden değerli turizm profesyonelleri ve yöneticiler tarafından sahiplerine takdim edildi. Ödül vermek için sahneye çıkan BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, “En iyisi sizlersiniz” diyerek salona seslendi.

Ödül almaya çıkan Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ise deprem bölgesine dikkat çekti. Vardar, “Hepimiz ticaret yapmaya çalışıyoruz. Özellikle kültür turlarını sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Deprem bölgesinde hepimiz canı gönülden elimizden geleni yaptık. Tüm acenteler seferber oldu. Hep söylediğimiz gibi ‘Biz birlikte güzeliz.’ Bizden sonra gelecek kuşağa doğru mesajlar vermek adına deprem bölgesine turlarımız devam edecek. O bölgenin yaşaması turizmden geçiyor. Bunu unutmayalım” dedi.

ALŞAN: SELÇUK MERAL HİÇBİR KRİZDE VAZGEÇMİYOR

Gala gecesinin ev sahiplerinden biri olan Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan da QM Awards hakkında konuştu. Alşan, “Selçuk Meral hiçbir krizde vazgeçmiyor. Her türlü krizde ‘Emin misin Selçuk?’ diye soruyorum. Her seferinde başarıyor” dedi. Alşan, Cosmos Theatre’ın turizm sektörü açısından önemine dikkat çekti. Alşan, “Antalya çok önemli bir destinasyon. En iyileri konuşurken eksiklerimizi de konuşmamız gerekiyor. Turisti dışarıda ağırlayacağımız mekan konusunda eksiklerimiz var. Bu duyguyla yola çıktık, biz yöneticiler fikirlerini iletir ama yatırımcıların da yol açması gerekiyor. Dolayısıyla öncelikle Kilit Group’a ve cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Herkesten Cosmos Theatre’a sahip çıkmasını istiyorum” diye ifade etti.

KİLİT: BURASI SİZİN

Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit de sözlerine Antalya vurgusuyla başladı. Kilit, “Antalya her şeyi hakkediyor. Çok ciddi potansiyeli olan bir destinasyon. Bu yüzden; küs olduğumuz, birlikte olduğumuz tüm turizm paydaşlarına ‘Burası sizin’ demek istiyorum. Bugün, Land of Legends nasıl bir markaysa ve hepimiz Antalya adına oraya değer veriyorsak, burası da sizlerin desteği ile öyle olacak. Kapısında duran valesinden mutfak personeline, garsonundan bar ekibine kadar tüm Cosmos Theatre ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

HEM GÖRSEL HEM DE İŞİTSEL ŞÖLEN

Ödül töreninde Cosmos Girls dans gösterileri ile görsel şölen yaşattı. Tören sonunda Selçuk Meral QM’e emek veren tüm GM Center ekibini sahneye davet ederek kutladı. Törenin ardından ise Enbe Orkestrası muhteşem bir müzik ziyafeti verdi. Konuklar DJ performansıyla eğlencenin doruklarına ulaşarak gecenin tadını çıkardı.

İŞTE QM AWARDS 2022 SAHİPLERİ

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM OTELLERİ

BN Hotel Thermal & Wellness, NG Afyon, Gloria Sports Arena, Maxx Royal Belek Golf Resort, Regnum Carya, Cullinan Belek, Maxx Royal Kemer Resort

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM DESTİNASYON AİLE OTELLERİ

Kirman Leodikya Resort, Aydınbey King’s Palace & Spa, Paloma Oceana, Limak Atlantis Deluxe Hotel & Resort, Lara Barut Collection, Mirage Park Resort, Club Hotel Phaselis Rose, Maxeria Blue Didyma Hotel, Palm Wings Ephesus Resort & Hotel, Liberty Fabay, Grand Yazıcı Club Turban Thermal Hotel, La Blanche Island Bodrum, Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, NG Phaselis Bay

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM BÖLGESEL ŞEHİR OTELLERİ

Divan Diyarbakır, Doubletree By Hilton Hotel Van, DoubleTree by Hilton Hotel Trabzon, JW Marriot Ankara, Divan İstanbul, Swiss Otel Büyük Efes, Divan Mersin

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM RESORT OTELLERİ

Titanic Luxury Collection Bodrum, Lujo Hotel Bodrum, Calista Luxury Resort, Nirvana Cosmopolitan

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM ZİNCİR OTEL MARKALARI

MP Hotels, Rixos Hotels

SPONSOR AWARDS

Grass Group Company, Hotech, V Ajans Medya Prodüksiyon, A.T.R. Touristic, HelloOtel, Hürriyet, SAN TSG, Fly Kıbrıs Hava Yolları, Sun & Fun Holidays, HotelRunner, Cosmos Theatre, Nirvana Cosmopolitan, Antalya Turizm Fuarı

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM KONAKLAMA SEKTÖRÜ EĞLENCE HİZMETLERİ

Rainbow Entertainment, Steps Production, Seans Organizasyon

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM SEYAHAT TEKNOLOJİLERİ

Digital Exchange, Sejour, Elektraweb, Paximum, HotelRunner

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM İÇ PAZAR TUR OPERATÖRLERİ

Jolly Tur, tatilbudur.com, Etstur

TÜRKİYE’NİN EN İYİ QM ULUSLARARASI PAZAR TUR OPERATÖRLERİ VE ACENTELERİ

Enda Tour, Bilyana Golf Holidays, Summer Tour, Old Tuşba Tour, Calypso Tour, Akay Travel, Fibula Travel, Corendon Touristic, Anex Tour, FTI, Jet2 Holidays, Adonis Tour, TUI, Hotelbeds

KALİTE YÖNETİMİ QM ÖZEL ÖDÜLLERİ

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Prime Travel, Pronto Tour, Setur, Armas Global, Megasaray Hotels, Jolly Tur, Cosmos Theatre, TatilBudur, Cullinan , Fun & Sun Travel Oğuz Ergül, Nirvana Hotels CEO – Korhan Alşan, Miracle Resort Hotel Genel Müdürü – Ahmet İllez, AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, Kilit Şirketler Grubu Kurucusu Süleyman Kilit, Pegas Touristik

Canlı yayın kaydını izlemek için tıklayın

Yorum Yaz