We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ramada Encore İzmir de ‘engelsiz’

Ramada Encore İzmir de ‘engelsiz’

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli’ne törenle “Kırmızı Bayrak” verildi

 

Türkiye’de ilk kez İzmir’de yaşama geçirilen ve engelli bireylerin erişimine uygun hale getirilen yerlere verilen Kırmızı Bayrak uygulamasına Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli de katıldı. Böylelikle kentteki kırmızı bayrakların sayısı 81’e ulaştı.

 

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli’ndeki bayrak törenine Engelsiz İzmir Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Kırmızı Bayrak Komisyon üyeleri, Engelsiz İzmir Yürütme Kurulu üyeleri ve ilçe belediyeleri başkanlarının eşleri katıldı.

Engelsiz İzmir Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Neptün Soyer, “İzmir’in merkezinde uluslararası hizmet veren bir otelin bayraklarından birinin Engelsiz İzmir’in kırmızı bayrağı olması, yaptığımız çalışmaların artık İzmir’in kılcallarına kadar ulaştığını gösteriyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “Erişilebilirlik Teknik Şartnamesi’nin yüzde 75’ini sağlayarak Ramada Encore Otel’ine iki yıldızlı Kırmızı Bayrak vereceğiz. Öncelikle otelimizin bu yaklaşımına ve engelli erişimi için gerekli kriterleri sağlamak için çalışmalarına teşekkür ederim. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Ramada Encore by Wyndham İzmir Otel Müdürü Güner Güney, herkesin eşit şartlarda hizmet görmesi, kendini rahat evinin konforunda hissetmesi için elimizden gelen hizmetin en iyisini sunmaya çalıştıklarını söyledi. Güney, “Engelsizmir Projesi’yle almaya hak kazandığımız iki yıldızı en kısa sürede üçüncü yıldızı da alarak taçlandırmak istiyoruz” dedi.

 

Hizmetlerini çalışanlarıyla birlikte geliştirmeye ve sorumluluk projelerinde her zaman yer almaya devam edeceklerini belirten Güner Güney, sözlerini “Tüm engelli bireylerimize ve onların fedakar ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ve Ramada Encore by Wyndham İzmir olarak ‘Hiçbir zaman hizmette engel tanımıyoruz’ diyoruz” diyerek tamamladı.

 

Konuşmalar sonrasında Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli önündeki göndere Kırmızı Bayrak çekildi. “Güvenli Turizm”, “Turuncu Çember”, “Bisiklet Dostu Otel” sertifikalarından sonra “Güvenli Seyahat Pulu” alan Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, gerekli kriterleri yerine getirerek iki yıldızlı “Kırmızı Bayrak” sahibi de oldu.

Yorum Yaz