We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RİXOS’UN GÖCEK’TEKİ OTELİ 88 MİLYON LİRAYA EL DEĞİŞTİRDİ

RİXOS’UN GÖCEK’TEKİ OTELİ 88 MİLYON LİRAYA EL DEĞİŞTİRDİ

Mülkiyeti Fine MTR adi ortaklığına, işletmesi Fine Otel Turizm İşletmecilik AŞ’ye ait Rixos Premium Göcek’in alt kiralama yoluyla kiralanması, devralınması, işletilmesi ve otelin kiraya verilmesi hakkını 88 milyon TL + KDV bedelle Fon Sınai Yatırımlar A.Ş. devraldı. Söz konusu tesisin, Rixos tarafından aynı isimle işletilmeye devam edeceği öğrenildi. 

rixos-premium-gocek-suites-villas-4

Yüzde 93 hissesi Yıldız Holding’a ait olan yatırım şirketi Fon Sınai Yatırımlar, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı ‘otel yatırımı’ başlıklı açıklamada, Rixos Hotel Premium Göcek’i, 88 milyon lira + KDV karşılığında satın alacağını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yatırım kararına ilişkin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan izin beklendiği süre içerisinde detayların gizli tutulduğu, işlemlerin tamamlanma aşamasına gelmesi sebebiyle kararın kamuya duyurulduğu belirtildi.

Fon Sınai Yatırımlar tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

”Şirketimizin yeni yatırım kararına ilişkin Orman ve Su İşleri Bakanlığı izni alınana kadar içsel bilgi niteliğinde olabilecek bilgiye ilişkin özel durum açıklamalarının, işlemlere başlanmadan önce değil işlemlerin tamamlanma aşamasına gelmesini müteakip derhal ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği’ne uygun şekilde yapılmasına karar verilmiştir.

Bu gizlilik ihtiyacının ortadan kalkması çerçevesinde; derhal proje kapsamında gerçekleşen işlemlerin kamuya açıklanmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulumuz, 30 Eylül 2015 tarihinde; FİNE MTR Adi Ortaklığı’na ait Muğla ili, Fethiye ilçesi Göcek Mahallesi’ndeki araziler üzerine inşa edilmiş ve FİNE Otel Turizm İşletmecilik A.Ş.’ye kiralanmış, halen ‘Rixos Hotel Premium’ adını taşıyan otel ile otelin inşa edildiği arazilerin, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan izin alınarak alt kiralama yoluyla kiralanması, devralınması, işletilmesi ve otelin kiraya verilmesi için düzenlenmiş sözleşmelerle eklerinden doğan bütün haklarının  88.000.000 TL + KDV ödeyerek devralınmasına ve bu işlemin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın izni alınıncaya kadar kamuya duyurulmamasına karar vermiştir.”

Yorum Yaz