We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUBLE DEĞERLENDİ, RUSYA’DAN YURTDIŞI TURLARINA TALEP NE KADAR ARTTAR?

RUBLE DEĞERLENDİ, RUSYA’DAN YURTDIŞI TURLARINA TALEP NE KADAR ARTTAR?

Ancak söz konusu artışı rublenin dolar karşısında değer kazanmasıyla ilişkilendiren kimi turizmciler olumlu havanın geçici olabileceğinden endişeli.

Bir başka önemli nokta, yurtdışına olan talebin artmasıyla birlikte ülke içi turlara  talebin yüzde 5 azalması.

Kommersant’ın haberine göre, erken rezervasyon döneminde (Ocak-Nisan) Türkiye, Güney Kıbrıs, Bulgaristan, Yunanistan ve İspanya turlarına olan talep 2016’ya kıyasla 1,5 ila 4 kat arası artmış durumda.
Gazeteye konuşan turizimciler Türkiye’ye olan talebin kriz öncesi 2014 yılını dahi geride bıraktığını belirtiyor. TUI temsilcisinin tahmini, bu yıl Rusya’dan Türkiye’ye 2,5-3 milyon kişinin geleceği yönünde.
Online Tour temsilcisi İgor Blinov ise Şubat ayında Türkiye’ye olan talebin 2014 yılına göre 4,5 kat arttığını söylüyor.

Yılbaşı ile birlikte başlayan olumlu trend, turizm sektöründe dalga dalga yayılmaya başladı. Rusya’da yurt dışı turlara talep hızla artıyor. Tahminler, bazı destinasyonlarda kriz öncesi 2014 seviyelerinin bu yıl yeniden yakalanacağı yönünde. Yurt dışına çıkacak Rusyalı turist sayısındaki genel artış beklentisi ise yüzde 20 ila 30 arasında.

Yorum Yaz