We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUS TUR OPERATÖRLERİNİN CHARTER TAHMİNİ

RUS TUR OPERATÖRLERİNİN CHARTER TAHMİNİ

Putin-Erdoğan buluşmasının ardından iki ülke ilişkilerine dair pek çok konuda umutlar yeşerirken, uzun süredir beklenen charter uçuşlarıyla ilgili ise belirsizlik devam ediyor. Uçuş yasağının zirve öncesi ya da sırasında “jest” olarak kaldırıldığının ilan edileceği beklentisi gerçekleşmedi.
Charter-IMG_0922

Moskova’da “sorunun ay sonuna kadar hallolacağı” beklentisi de var ama Rus tur opeartörleri, Rusya’dan Türkiye’ye charter uçuşlarının önümüzdeki eylül-ekim döneminde yeniden başlayabileceğini öngördü. Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) internet sitesinden yapılan açıklamada, ilk charter uçuşlarının, tüm yasal sınırlamaların kaldırılmasından en erken bir hafta sonra başlamasının beklendiği belirtildi.

ATOR, uçakların bulunması, seferlerin sivil havacılık kurumları tarafından onaylanması, havaalanlarinda yer temini gibi konuların zaman alacağına dikkat çekti. Newsru.com sitesinin haberine göre, Pegas Turistik Genel Müdürü Anna Podrognaya, “Türkiye’ye tam teşekküllü turlar eylül-ekim döneminde başlayabilir. Türkiye’de bu dönemde hala turizm sezonu. Bu destinasyon Rusyalılar için ilginç olacak, çünkü diğer popüler plaj destinasyonlarında o dönemde sezon bitiyor” dedi.

Podrognaya, daha önce yaptığı açıklamada, charter uçuşlarına başlansa dahi bu sezon Rusya’dan Türkiye’ye turist akışının geçen yılları yakalamasının beklenmediğini söylemişti. Aynı tahmin Rusya Turizm Endüstirisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina’dan da gelmişti.

Yorum Yaz