We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rus turist için e-pasaport zorluğu

Rus turist için e-pasaport zorluğu

Rusya’da internet üzerinden devlet hizmeti e-devlet (gosuslugi) platformunda geçerlilik süresi 10 yıl olan yeni pasaportların verilmesine yönelik başvuruların kabulünün geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

Gazetemru’nun haberinde aktarılan Gosuslugi Platformunda yer alan açıklamada, “2 Şubat’tan itibaren elektronik ortamda yeni tip uluslararası pasaport düzenleme başvurularının kabulü geçici olarak durdurulmuştur” ifadelerine yer verilirken, kamu hizmetleri portalı üzerinden daha önce pasaport başvurusu yapan vatandaşların işlemleriyle ilgili yanıt beklemeleri ve talimata göre hareket etmeleri gerektiği ifade edildi.

Mesajda, yeni pasaport verilmesi için başvuruların Devlet Hizmetleri portalı aracılığıyla değil, çok fonksiyonlu kamu merkezlerinde yapılması durumunda başvuru sahibinin pasaport başvurusunun yapıldığı yerdeki göçmenlik departmanıyla iletişime geçmesi gerektiği de eklendi.

Yakın zamanda açıklama yapan Rusya İçişleri Bakanlığı (MVD), 2022 yılında Rusya’da yurtdışına çıkış için gerekli pasaport başvurularının 5 milyonu geçtiğini bildirirken, bu rakamın bir önceki yıla göre yüzde 40 daha fazla olduğunu vurguladı.

Yorum Yaz