We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUS TURİSTLERE İNDİRİMDE TÜRKİYE YUNANİSTAN’IN GERİSİNDE KALDI

RUS TURİSTLERE İNDİRİMDE TÜRKİYE YUNANİSTAN’IN GERİSİNDE KALDI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’deki otellerin Rus turistler için yüzde 30’a varan indirimler yaptığı belirtildi. Rus vatandaşlarına yapılan tatil indiriminde Türkiye, Karadağ, Bulgaristan ve Yunanistan’ın gerisinde.

Kremlin
Rusya’da önde gelen tur operatörlerinin açıklamalarına göre Türkiye’deki oteller önümüzdeki yaz sezonu için Rus vatandaşlarına yüzde 20-30 indirim yapmaya başladı. 2014 yılına kıyasla şimdiki fiyatlar dolar bazında yüzde 15-20 civarında düştü. Rusya’dan iki kişilik bir ailenin haftalık tatil turu fiyat ortalaması 1147 dolar olarak gerçekleşmeye başladı. Geçen yıl bu rakam 1473 dolar civarındaydı” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan Kültür ve Trizm Bakanı Ömer Çelik, “Rus turistlere kolaylık ve yardıma evet. Fiyat indirimine hayır” şeklinde yaklaşımda bulunmuştu.
EN YÜKSEK İNDİRİMİ KARADAĞ YAPTIHürriyet gazetesinin haberine göre, Rus turistlere en kapsamlı fiyat indiriminin Türkiye’den değil, Karadağ’dan geldiğini söyleyen Rusya’daki ‘TUI-Rossia’ operatörü, “Rus vatandaşlarına önümüzdeki yaz sezonu en ciddi indirimi yüzde 40 ile eski Yugoslavya Cumhuriyeti Karadağ yapmaya başladı. İkinci sırayı yüzde 34.8 ile Bulgaristan izliyor. Yunanistan’ın indirimi yüzde 30. En popüler destinasyon Türkiye’nin indirimi ise yüzde 29 civarında gerçekleşiyor” açıklamasını yaptı.

Rusya’da dış turizm piyasasının bu yıl sonuç olarak yine de iki ülke Türkiye ve Mısır tarafından belirleneceğini dile getiren TezTour Genel Müdürü Vladimir Kaganer ise “Sezon yaklaştıkça fiyat indirimi tablosu da ortaya çıkmaya başladı. 2015 yılında dış turizmin nasıl gelişeceğini Türkiye ve Mısır’ın tavrı belirleyecek. Türkiye şu anda yüzde 20, Mısır ise yüzde 15 civarında indirim uygulamaya başladı” dedi.

Yorum Yaz