We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ruslar Türk tekstilini seviyor

Ruslar Türk tekstilini seviyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Tekstilde Batılı markaların yerini alan ülkelerin ürünlerine karşı büyük merak başladı. MoneyMan analisti Aleksey Greznev yeni dönemde elektronik ve beyaz eşyada Çin, tekstilde ise Türkiye ve İran markalarının öne çıktığını söyledi. Yeni markaları tatmin edici bulanların oranının en düşük olduğu alansa yüzde 12’yle otomotiv.

MoneyMan’in araştırmasına katılanların yüzde 60’ı yerli ürünlerin yanı sıra İran, BDT ülkeleri, Türkiye, Çin ve Güney Kore’den ithal gelen kıyafet ve aksesuarların kalitesinden memnunlar. Adı geçen ülkelerde üretilen ürünlerin kalitesinden şikâyet edenlerin oranı ise yüzde 34 olarak belirlendi.

Bu ülkelerden gelen elektronik ve beyaz eşyaları beğenenlerin oranı ise yüzde 71’e kadar çıkıyor.

Öte yandan mobilya konusunda Ruslar İkea’nın ülkelerinden ayrılmasından sonra henüz aradıklarını bulamadılar. Yeni markaların ürünlerinden memnun olanların oranı yüzde 52.

Yorum Yaz