We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ruslara göre mola için en iyi ülkeler

Ruslara göre mola için en iyi ülkeler

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Tur operatörleri ANEX, FUN&SUN, Russian Express ve PAX; 2023 yılında Rus turistlerin iki-üç günlük mola için en çok tercih ettiği destinasyonları belirledi. Buna göre İstanbul ‘stopover’ için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında ilk sırada yer alıyor. Rus turistlerin uzun ve aktarmalı seyahatlerinde duraklamayı tercih ettikleri diğer şehirler ise sırasıyla şöyle: Dubai-BAE, Doha-Katar, Kuala Lumpur-Malezya, Manama-Bahreyn, Pekin / Şangay – Çin, Addis Ababa – Etiyopya.

Uzmanlar bu destinasyona olan talebi, İstanbul Havalimanının dünyanın pek çok ülkesine uçuşların gerçekleştirildiği, popüler bir transit merkezi olmasıyla değil, turistlerin şehrin kendisine olan yüksek ilgisiyle açıklıyor. Bu yıl İstanbul’a gelecek Rus turist öngörülerinin önemli ölçüde aşılması; çok sayıda Rus’un üçüncü ülkelere yaptıkları seyahatlerde İstanbul’da 1-3 gece konaklamayı tercih etmeleriyle açıklanıyor.

Stopover, Rus gezginlerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntem. Uçuş fiyatlarının önemli ölçüde artmasıyla birlikte turistler tek bir seyahatte daha fazlasını görmeyi tercih ediyor. Aktarmalı uçuşlarla tatile çıkan turistler, uçuşlar arasındaki boş zamanlarını giderek daha eğlenceli ve faydalı bir şekilde değerlendirmek istiyor. Tur operatörleri, Rusların yurt dışı seyahatlerini, uzun aktarmaları da seyahate katacak şekilde genişletiyor.

İSTANBUL’DA MOLA
İstanbul’da uzun aktarmalı THY havayolları uluslararası uçuşunda seyahat ediyorsanız, bazı durumlarda (aktarma süresi, uçuş yönleri vb.) uçuşun ikinci bölümünü beklerken ücretsiz bir otel alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları uçuşlarında aktarma süresince çeşitli konaklama şartları mevcut. Bilinmesi gereken önemli ilk üç madde:
Economy Class için 12 saat ve üzeri, Business Class için 9 saat ve üzeri aktarma süreli seyahati olan yolcular, ilgili seyahat için daha kısa bir aktarmalı uçuş sunulmuyorsa otel hizmetinden ücretsiz yararlanabilir. Ancak, daha kısa süreli aktarmalı uçuşun dolu olması durumunda dahi bu hizmetten yararlanılamaz. Örneğin, yolculara Londra – Dubai seyahati için 6 saatlik ve 12 saatlik aktarmalı olmak üzere 2 farklı seçenek sunuluyorsa, 6 saatlik aktarması bulunan uçuş dolu olsa bile 12 saatlik aktarması bulunan uçuşu seçen yolcular bu hizmetten yararlanamaz.
Biletlerinde değişiklik yapan yolcular bu hizmetten yararlanamayabilir.
Otel konaklaması hizmeti, Türkiye’deki havalimanları üzerinden bağlantılı uluslararası uçuşları olan yolcular için geçerlidir.

Yorum Yaz