We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR, Rus vatandaşlarının Ağustos ayı tatil tercihleri ile ilgili bir araştırma yayınladı. Rezervasyon talepleri ve anket sonuçlarının değerlendirildiği araştırmada Rus vatandaşlarının Ağustos ayında da en çok Türkiye ve Kıbrıs’ı tercih edecekleri ortaya çıktı. Araştırma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Rozoviy Slon seyahat acentesi yöneticisi Aleksan Mkrtchyan ise, bu tercihin bir çok nedeninin olduğunu, bunlartın başında da tesis kalitesi, herşey dahil sistemi ve uygun fiyat olduğunu bildirdi.

VERİLERİ DEĞERLENDİRDİ

Diğer destinasyonları da irdeleyen Mkrtchyan, son zamanlarda Rusya’dan Bulgaristan’a turist akışının azaldığını, bu yıl da ilginin artmayacağını söyledi. Mkrtchyan, “Bulgaristan Karadeniz’de. Zaten Karadeniz Rusya’da da var. Orada yüzme ve plaj mevsimi oldukça kısa. Neredeyse Soçi’deki yüzme mevsimine denk geliyor” yorumunda bulundu.

Ayrıca Bulgaristan’da All Inclusive sistemiyle çalışan otel sayısının da yine Soçi gibi çok az olduğuna işaret eden Mkrtchyan, talep azlığında bunun da etken olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE VE KIBRIS AVANTAJLI

Mısır’a uçuşların yeni başlayacağını, operasyonel bazı aksaklıkların ilk dönemde yaşanabileceğini söyleyen Aleksan Mkrtchyan, bu destinasyonda sonbahardan itibaren yoğunluk başlayabileceğini öne sürdü. Yunanistan’da pandemi kısıtlamalarının hala çok sert olduğunu, bir çok adanın ziyarete kapalı tutulduğunu da dile getiren Mkrtchyan, “Tüm bu unsurlar Türkiye ve Kıbrıs’ın işine geliyor. İç turizmde de Krasnodar bölgesine talebin devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz