We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusların yılbaşı tatil taleplerinde keskin artış

Rusların yılbaşı tatil taleplerinde keskin artış

Çevrimiçi satın alımları inceleyen online ödeme analitik merkezi CloudPayments, yaklaşan yılbaşı tatillerinde Rusya’da turlara olan taleplerin bir yıl öncesine göre yüzde 80 arttığını kaydetti.

Şirket’in çevrimiçi turizm harcamalarının dikkate alındığı araştırmalarına göre bu yılki yılbaşı tatilleri için ilk beş destinasyon sırasıyla Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, Türkiye ve Rusya içi olurken, geçen yıl listenin başında sırasıyla Mısır, Türkiye, Küba, BAE ve Dominik Cumhuriyeti’nin yer aldığını hatırlatan uzmanlar, ayrıca, bu yıl Rusya’daki yılbaşı tatili taleplerinin geçtiğimiz yıla kıyasla yüze 80 arttığının da altını çizdi. Gazetemru’nun haberinde yer alan ifadelerde, analistlere göre yılbaşı paket turlarına talep yüzde 17 artarken, aynı zamanda yılbaşı tatil paketleri fiyatları da yüzde 5 düşüşle ortalama 92 bin 300 rubleye geriledi.

Uzmanlar, seyahatlerini kendi kendine organize turistlerin öne çıktığını belirtirken, bu nedenle konaklama faaliyetlerine çevrimiçi talepte büyük artış yaşandığını, bu kategoride işlem sayısının yüzde 15 yükseldiğini ifade etti.

CloudPayments CEO’su Tatyana Glazacheva, yılbaşı tatillerinde ortalama tutarın 35 bin 300 rubleden 33 bin 200 rubleye gerilediğine dikkat çekerken, yıl boyunca uçak biletlerine olan taleplerde de yüzde 47 arttığını, tren biletlerine olan talebin de yüzde 43 arttığını söyledi.

Bununla birlikte son bir yıl boyunca ülkede uçak bileti maliyetleri yüzde 28 artış gösterirken, tren biletlerindeki artış ise yüzde 38’e ulaştı.

Yorum Yaz