We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya’da Otel Fiyatları Hızla Yükseliyor

Rusya’da Otel Fiyatları Hızla Yükseliyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’de tatil yapamayan Ruslar için iç pazardaki otel ücretleri hızlı bir şekilde her geçen gün yükseliyor.  Rusya Federal İstatistik Servisi’nin (Rosstat) verileri,  sadece 1 hafta içinde otellerin yaklaşık 4 buçuk kat artış gösterdiğini açıkladı.

Son bir hafta içinde üç yıldızlı fiyat artış oranı 3,5 iken beş yıldızlı otellerde bu oran 4,5 lara ulaştığı  tek yıldızlı oteller ile motel ve pansiyon gibi daha küçük ölçekli  tesislerin fiyat yükselişlerinin ise yüzde 1,2’lerde olduğu bildirildi.

Gazetem.ru’daki  habere göre ;Rosstat, 24 Mayıs  tarihinden sonra hazırladığı raporda, ülkede konaklama hizmeti veren üç yıldızlı otellerin maliyetinin bu yılın başından itibaren yüzde 34,7 yükseldiğini, dört ve üstü yıldızlı konaklama tesislerindeki oda maliyetlerinin de yüzde 31,6 oranlarında  artığını açıkladı. Yılbaşından bu yana tek yıldızlı otellerde fiyat artışı yüzde 4,8 iken, iki yıldızlı otellerin oda maliyeti yüzde 14, küçük ölçekli hostellerin yüzde 13, sanatoryumda konaklama maliyetlerinin de yüzde 2,3 yükseldiği belirtildi.

Yorum Yaz