We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel SAĞLIK TURİSTLERİ VİZE ENGELİNE TAKILIYOR

SAĞLIK TURİSTLERİ VİZE ENGELİNE TAKILIYOR

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Fedakar Günsili, sağlık turizmi için sağlanacak vize kolaylığının yurt dışından gelecek hastaları teşvik edebileceğini aktararak, “Sağlık turizminin Türkiye ekonomisine katkısı çok büyük. Ancak halihazırda Irak, Somali, Cibuti, Yemen olmak üzere çeşitli destinasyonlarda uygulanan vize prosedürleri, sağlık turistlerinin önünde büyük bir engel. Tedavi için ülkemize gelmek isteyenlere vize kolaylığı sağlanması, Türkiye’nin sağlık turizmine eşik atlatabilir” dedi.

Konumu ve geniş uçuş ağı avantajlarının yanı sıra, uygun fiyata dünya standartlarında sağlık ve tedavi hizmetleri sunan Türkiye, tüm dünyadan sağlık turistlerinin iştahını kabartıyor. Sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren acenteler ise sektörün sağladığı döviz girdisinin sürdürülebilirliği için vize kolaylığı sağlanması gibi avantajlar sunulması gerektiğine dikkat çekiyor.

“VİZESİ ONAYLANMAYAN HASTALAR, BAŞKA ÜLKELERE GİDEBİLİR”

Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Fedakar Günsili, “Türkiye birçok ülke vatandaşına vize muafiyeti uyguluyor. Fakat, vize problemleriyle karşı karşıya kalan hastalar istemeyerek de olsa farklı ülkelere tedaviye gidiyor. Sağlık turizminin ülkemize olan hem maddi hem de manevi katkısını göz ardı edemeyiz. Türkiye’nin sağlık hizmetlerine talep giderek artıyor. Tedavi olmak için Türkiye’ye gelmek isteyenler vize hususunda kolaylık sağlanmasını bekliyor. Biz de gelişen teknolojileri takip ederek en uygun fiyata en üst düzey kaliteyle hizmet vermek için sürekli çalışıyoruz. Dünya standartlarındaki hizmetlerimiz bizi global çapta merkez haline getiriyor. Vizesine onay alamayan 1 kişinin bile ülkemize gelememesi büyük kayıp” diye konuştu.

“SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN EKONOMİYE KATKISI ARTIRILABİLİR”

Vize sorununun en kısa sürede çözüleceğine inandığını belirten Günsili, “Türkiye sağlık sektöründe çok büyük ilerleme kaydetti. Biz de ülkemizin güzelliklerini ve kültürel zenginliklerini de konuya dahil ederek yurt dışından daha çok yabancı hastanın gelebilmesi ve ekonomimize katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Bu noktada, önümüzdeki vize engeline çözüm bulunması, daha verimli çalışmasına yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz