We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel SAĞLIK TURİZMİ ACENTELER BİRLİĞİ KURULUYOR

SAĞLIK TURİZMİ ACENTELER BİRLİĞİ KURULUYOR

İstanbul-Anadolu Yakasındaki turizm sektör temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Turizmi Acenteler Birliğinin kurulması için harekete geçtiklerini açıkladı.
Sağlık turizmi yapan acentelerin ayrı bir birlik altında toplanması gerektiğini ifade eden Ersoy, tur operatörleri birliği, Hac-Umre acenteleri gibi birliklerin ayrılarak çoklu birlik sistemine geçilmesi gerektiğini ifade etti.
Konuyla ilgili çalışmanın meclisin vereceği karara bağlı olduğunu kaydeden Ersoy, “Sağlık Turizmi Acenteler Birliği kurulup, bu acenteler kendi bünyelerinden toplandıktan sonra Sağlık Bakanlığı ile karşılıklı oturtacağız.” şeklinde konuştu.

Sağlık Yönetimi Uzmanı ve Trawellmed Sağlık Kurucusu Songül Alcı, sağlık turizmi alanındaki sorunları dile getirirken, bakan Ersoy da Sağlık Turizmi Acenteler Birliği kurulmasına dair çalışmaların başlatıldığını duyurdu.
Songül Alcı’nın, “20 yılı aşkın süredir sağlık turizmi yapıyorum. Bir sağlıkçıyım, bir sağlık yönetim uzmanıyım. Sayenizde sağlık turizmi acentesi olduk. Çok teşekkürler desteğiniz için fakat sağlık turizmcileri olarak, daha çok işin sağlık ayağında büyük problemlerimiz var. Turizm konusunda da birkaç sorunumuz var ama onların da çözüleceğini düşünüyorum. Sağlık konusunda ülkemize, turizme ve ekonomimize yönelik sizden ve sağlık bakanlığımızdan ne gibi destekler göreceğiz? Sağlık turizmi acenteler birliğini kuracak mıyız? Sağlık turizmini bir an önce kurtarmak üzere bu birliği kuracak mıyız ve bu konuda sağlık bakanlığıyla birlikte çalışmalar yapacak mıyız?” sorusu üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Turizmi Acentesi Birliği’nin kurulması için harekete geçtiklerini belirterek şunları söyledi:
“Sağlık turizmi gibi acentelerin ayrı bir birlik altında toplanması gerektiğini söyledik. Tur operatörleri birliği, Umre – Hac acenteleri birliği gibi birliklerin ayrılması gerektiğini, çoklu birlik sisteminde geçilmesi gerektiğini savunuyoruz. Bununla ilgili çalışma, meclisin vereceği karara bağlı. Ama biz buradaki niyetimizi koruyoruz, talebimiz de bu yönde. Zaten biz bu birliği kurar kurmaz, yani siz Sağlık Birliği olarak kendi bünyenizde toplandıktan sonra Sağlık Bakanlığı ile sizi karşılıklı oturtacağız.”

Yorum Yaz