We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Sağlık Turizmi Meclisi kuruldu

Sağlık Turizmi Meclisi kuruldu

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde 64’üncü Sektör Meclisi olarak Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi kuruldu. Meclis Başkanlığına HLC Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi kurucu ortağı Dr. Özgür Öztan seçildi.

Tüp bebek, plastik cerrahi, saç ekim, göz hastaneleri, diş poliklinikleri, obezite cerrahisi, organ nakli, onkolojik tedavileri, termal tedaviler, fizik tedavi, hasta ve yaşlı bakım hizmetleri dallarında faaliyet gösteren hastaneler, klinikler ve merkezler ile TÜRSAB’ın katkıları ile oluşan Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi, Türkiye’nin bu alanda markalaşma sürecinde yol haritasının belirlenmesine de katkı sağlayacak. Meclisin seçimli ilk toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener’in başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Mahmut Özgener burada yaptığı konuşmada, sektör meclislerinin kuruluş amacı ve çalışma esaslarını anlattı. Sektör meclislerinin kamu ile işbirliği içinde çalışan etkin bir mekanizma olduğunu belirten Özgener, “Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisimiz de bu anlamda yapacağı çalışmalarla ülkemizin uluslararası sağlık turizmi alanında cazibe merkezi olması ve hasta payının artması noktasında önemli rol oynayacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Meclis Başkanlık Divanı seçimi gerçekleştirildi. Meclis Başkanlığına HLC Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi kurucu ortağı Dr. Özgür Öztan, Meclis Başkan Yardımcılığına ise, Güven Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Genco Çetinkanat seçildi.

Yorum Yaz