We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ŞENER: ” TURİZMDE ORTALIK MAYIS AYINDA SAKİNLEŞİR “

ŞENER: ” TURİZMDE ORTALIK MAYIS AYINDA SAKİNLEŞİR “

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Şener, Türkiye’ye gelen turist sayısında azalma yaşandığını ancak mayıstan sonra ortalığın sakinleşeceğine inandığını söyledi.

'Turizmde sıkıntılar var, mayısta ortam sakinleşir'

Atatürk Havalimanı dahil Türkiye çapında pek çok havalimanını işleten şirketin CEO’su Şener, turist sayısındaki düşüşle beraber yolcu sayılarında da düşüş görüldüğünü söyledi. “İstanbul gelen yolcuda da, giden yolcuda da belirgin bir düşüş var” diyen Şener transit yolcularda bir düşüş görülmediğini bunun da Atatürk Havalimanı’nı ayakta tuttuğunu söyledi ve bu konuda Türk Hava Yolları’na teşekkür ettiklerini söyledi.

Bu yüzden 2016 ile ilgili hedeflerini değiştirmelerine gerek olacağını düşünmediğini söyleyen CEO, “Ancak şunu da söylemek lazım, tabi ki, sorun var mı var” diye konuştu.

Pozitif olduğunu ancak riski göremeyecek kadar iyimser olmadığını belirten işadamı, 1997’den bu yana pek çok dış şok yaşadıklarını ancak mayıstan sonra ortalığın sakinleşeceğine inandığını belirtti.

‘Türkiye’deki uygulamalayı sordular’

Şener güvenlikle ilgili konulara iki açıdan baktıklarını, turizmde görülen gerileme dışında havalimanı güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Avrupa’daki havalimanlarında girişte X-ray olmadığını hatırlatan Şener, Avrupa Havalimanları Birliği genel sekreterinin kendisini aradığını ve Türkiye’de X-ray uygulamasının nasıl olduğunu, yoğunluğun nasıl engellendiğini sorduğunu açıkladı.

Şener, “Biz de İzmir’de kaldırmıştık X-ray’leri, ancak geri koyduk. Havalimanlarında güvenliği artırdık” dedi.

Yorum Yaz