We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel SERTER ORDULU: “2018 YILINDA HİZMET AĞIMIZI GENİŞLETTİK”

SERTER ORDULU: “2018 YILINDA HİZMET AĞIMIZI GENİŞLETTİK”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Antalya merkezli ISMGRUP, Türkiye’de tüm illerde, Avrupa’da çözüm ortakları vasıtasıyla 16 ülkede hizmet ağına sahiptir. Bünyesinde Vip Koruma, Bodyguard, Sanatçı Koruma hizmetlerinin yanı sıra personel istihdam, vale park, vestiyer, kiralama hizmetleri, Vip araç kiralama gibi sizi farklı kılacak ve hayattaki ayrıcalığınızı hissettirecek hizmetler sunan ISMGRUP’un 2018 hedeflerini ve hazırlıklarını Şirket Kurucusu  ve Ceo’su Serter Ordulu’dan dinledik.

2018 yılı hedefleriniz nelerdir? 

Firma olarak çok iyi geçirdiğimiz 2017 sezonundan sonra bu yıl ki hedefimiz; en az yüzde 30 sabit proje artışı ve ciro artışı.

2018 turizm sezonuna nasıl hazırlandınız?

Öncelikli olarak sezonluk ve daimi açık olan otel tespitlerimizi yaptık. Kalifiye personel sıkıntısından dolayı ücret skalamızı belirledik. Müşterimiz ve rakiplerimizin tespiti ile yola çıktık. Tabi ki en büyük sıkıntımız kayıt dışı ve merdiven altı iş yapan kişiler. Danışman personel adı altında 5188 Sayılı Kanuna tabi olmayan, güvenlik kimlik kartı bulunmayan kişileri danışman adı altında çalıştırarak işletmeleri yanıltıyorlar. Maaş düşük, SGK yok veya 1-2 gün gösteriliyor, zaten bu tür kişiler hep şahıs şirket olarak faaliyet gösteriyor. Bugün otellere housekeeping, meydancı, garson ve  komi tedarik eden şahıslar ve şahıs şirketleri aynı zamanda danışman adı altında güvenlik işi yaptırmaya çalışıyorlar. Yöneticilerimizin daha dikkatli ve seçici olması gerekmektedir.

2018 yılındaki yenilikleriniz ve işbirlikleriniz nedir?

Şimdiden çok yoğun geçeceğini belli eden 2018 sezonu için biz de güvenlik ağımızı genişlettik. Yeni firmamızla güvenlik sistemleri ve organizasyon gereksinimleri için kiralama şirketi kurduk. Dedektör kapı, xray cihazı, güvenlik bariyeri, telsiz ve mobil kamera sistemleri gibi müşterilerimizin birçok ihtiyacı  temin edebilecekleri bir yapı oluşturduk. www.anttoi.com sitesinden detaylı bilgi alabileceğiniz işbirlikçilerimiz ile daha kapsamlı bir çözüm ortaklığına hazırız.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

ISM Güvenlik olarak 2018 sezonundan çok umutluyuz. Her sektörde olduğu gibi güvenlik sektörün de de çok fazla merdiven altı ve kayıt dışı yapı bulunmaktadır. Tabi ki sektörün en büyük tehlikelerinden birisi de yabancı menşeli güvenlik şirketleridir. Kurumsal yapıyla göz boyayarak yerel firmanın çalıştırdığı aynı personellere iş vererek hiçbir farklılık olmaksızın fahiş fiyatlar talep etmeleridir. Elektronik güvenlik sistemleriyle göz boyayarak firmalarla veya tesislerle bağlantı yapabilmektedirler. Halbuki tüm bu sistemler ülkemizde bulunan sistemlerdir. Ülkemizde kazanılan paraları yurtdışında bulunan merkezlerine aktarmaktadırlar. Ülkemize her türlü zararı dokunan yabancı menşeli firmalar tercih edilmemelidir. Bazı tesisler yavaş yavaş millileşme yolunda harekete başladı. Yabancı merkezli firmaları feshederek yerli firmalarla çalışılmaya başlandı.

Yorum Yaz