We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel SUNAY AKIN’DAN EZBER BOZAN SEYAHAT TARİHİ

SUNAY AKIN’DAN EZBER BOZAN SEYAHAT TARİHİ

Şebnem İmece

Antalya’da Royal Seginus Hotel’de bu yıl ikincisi gerçekleştirilen TÜRSAB Turizm Kongresi (TTK 2024)’nin ikinci gün konuşmacılarından biri de ünlü şair, yazar ve müzeci Sunay Akın oldu.

Moderatörlüğünü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selçuk Boynueğri’nin yaptığı “Seyahat Tarihi ve Kültürü” başlıklı oturumda, Sunay Akın pek çok bilinmeyen ve az bilinen bilgiyle donatılmış sunumuyla ezber bozdu.

Sunumuna Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kız çocuklarının eğitime katılmasına verilen önemi anlatarak başlayan Akın; başarının, çalışkanlığın öğrencinin geldiği yere, ekonomik durumuna bakılmaksızın devlet tarafından desteklendiğini örneklerle anlatarak devam etti.

TURİZMCİLERİ AZ BİLİNENLERİ KEŞFE DAVET ETTİ

Çeşitli belgeler, fotoğraf ve görsellerle desteklediği sunumuyla, turizm profesyonellerine topraklarımızdan şaşırtıcı seyahat hikayeleri anlattı. Kültür turizmine ürün olabilecek çok sayıda değerin farkında bile olunmadığını ifade eden Akın; turizmcileri bunları keşfetmeye ve değerlendirmeye davet etti.

Bir tek kişilik oyun etkisi bırakan sunumunun kapanışını da bir meddah gibi yapan Akın’a ve Moderatör Selçuk Boynueğri’ye TÜRSAB tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorum Yaz