We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Sunexpress, Kargo Operasyonuna Başlıyor

Sunexpress, Kargo Operasyonuna Başlıyor

Sunexpress, Kargo Operasyonuna Başlıyor

THY ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, tüm dünyayı sarsan korona virüsün sebep olduğu salgını önlemek amacıyla getirilen kısıtlamalar doğrultusunda tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerini askıya almıştı. SunExpress, filosundaki 18 uçak ile kargo uçuşlarına başlayacağını duyurdu.

Sunexpress, Kargo Operasyonuna Başlıyor

Havayolu, yolcu kabini içerisine kargo yükleme düzenlemesi yaparak yeni tip kargo taşıma modeli ile operasyonlarına başlayacağını bildirdi. Uçak altı kargo yükleme bölümlerinin yanında kabin içinde koltuk üstü ve baş üstü dolaplarına da kargo yüklemesi yaparak maksimum 21.700 kg’a kadar yük taşıyabilecek.

‘Tarihimizde ilk defa tamamen kargo uçuşu gerçekleştireceğiz’

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, daha önce tarifeli uçuşlarında sadece uçakların kargo bölümünün kargo taşımacılığı için kullanıldığını ifade etti. Çalışkan, tarihimizde ilk defa tamamen kargo uçuşu gerçekleştireceğiz diyerek; “Toplam 18 uçağımızı, koltuklarını çıkarmadan kargo taşımaya uygun hale getirdik. Gerekli çalışmaları kısa zamanda tamamladık. Kargo uçuşlarımızı ilk aşamada Antalya ve İzmir’den gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise gelen talebe göre diğer destinasyonlardan da kargo uçuşları gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz