We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Sürdürülebilirlik için pazar çeşitliliği önemli

Sürdürülebilirlik için pazar çeşitliliği önemli

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Sürdürülebilirlik için pazar çeşitliliği önemli

Deniz Kasret Toksöz Imperial Turkiz Resort Hotel Satış Pazarlama Müdürü olarak Kemer bölgesinde hizmet veren tesisleriyle sezona nasıl hazırlandıklarını GM Turizm ve Yönetim Dergisi Editörü Sabriye Çay’a anlatarak sezon hakkında pazar çeşitliğine vurgu yaptı.

Kemer bölgesi otelleri olarak sezon hakkında neler düşünüyorsunuz?

İç Pazarda oldukça güzel bir sezon yaşıyoruz. Beklediğimiz, BDT pazarından da 1 Haziran ve uçuş sıkıntılarının bir an önce çözümlenmesiyle akış başlayacaktır diye umut ediyoruz.

Rus ve Ukrayna Savaşının bir getirisi de Pazar çeşitliliği diyebilir miyiz?

Evet, kesinlikle diyebiliriz. Kemer otelleri olarak alternatif pazarlara yöneldik, diğer pazarlardaki gücümüzü artırmak için bu yıl harekete geçtik. Sürdürülebilir bir turizm için Pazar çeşitliliği önemli. Umarım bu pazar çeşitliği kalıcı hale gelecektir. Ama Yine de Rus pazarı Kemer’in vazgeçilmezidir.

 BİRAZ DAHA SABIR, UMUTLARI YİTİRMEK YOK

2023 yılı ise; Kemer ve diğer bölgelerde bir aksilik olmaz ise daha iyi olacağına inanıyorum. Turizm profesyonellerimize da biraz daha sabır dileyerek, umudumuzu yitirmeyelim mesajımızı iletiyorum.

Son olarak ATF ve Hellootel Uluslararası Acenteler Formu hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Hem Antalya’ya hem sektöre çok büyük katkılarınızı ve büyüyerek devam edeceğine inanıyorum. ATF VE Hellootel Uluslararası Acenteler Forumu bizim için çok verimli oldu. Açıkçası bu kadar katılım olacağını bu kadar ilgi olacağını beklemiyordum. Çok mutlu oldum. İlk satıcıya ulaşmak bizim için çok önemli tabii ki ve tesisleri birinci ağızdan ve yerinde tanımak da acenteler için çok önemli idi. Forumda tanıştığımız acenteler dönüş yapmaya, tesislerimizi tanımaya gelmek istediklerini ilettiler. Memnuniyetle kendilerini misafir etmeye devam edeceğiz. Böyle büyük bir organizasyonu Antalya’ya kazandırdığınız için tesislerim ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

Yorum Yaz