We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Trump, Avrupa’dan ABD’ye Tüm Seyahatleri Askıya Aldı

Trump, Avrupa’dan ABD’ye Tüm Seyahatleri Askıya Aldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Trump,  Avrupa’dan ABD’ye Tüm Seyahatleri Askıya Aldı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle uçuşları durduran ülkelere her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak ABD, tüm Schengen bölgesinden yapılan uçuşları askıya aldı.

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınına dair açıklamada yaparak “En üst düzeyde sağlık tedbirleri aldık. Virüsün yayıldığı ülkelere seyahat kısıtlaması getirdik” dedi. ABD Başkanı, Avrupa’dan ABD’ye 30 gün boyunca tüm seyahatlerin yasaklandığını duyurdu.

ABD Başkanı Trump, Kovid-19 salgınına dair açıklama yaparak Avrupa Birliği’ni (AB) yeteri kadar önlem almamakla suçladı.

“Sağlık tedbirlerini en üst düzeyde aldık. Virüsün yayılmış olduğu ülkelere seyahat kısıtlaması getirdik” açıklaması yapan Trump; “AB aynı tedbirleri almakta yetersiz kalmış ve Çin’e ulaşımı engellememiştir” ifadelerini kullandı.

‘Avrupa’dan ABD’ye seyahatler 30 gün askıya alındı’

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’daki Oval Ofis’ten ‘ulusa sesleniş’ konuşması gerçekleştirdi. “Avrupa’dan gelen yolcular sebebiyle ABD’de de vakaların arttığını görmekteyim. Avrupa’dan ABD’ye 30 gün süresince bütün seyahatleri yasaklıyoruz” açıklamasını yaparak; “Avrupa’dan ABD’ye gelen her şey bu kısıtlamalara dahil olacak. Bu uygulama, İngiltere için geçerli olmayacak” ifadelerini kullandı.

GM Dergisi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

 

Yorum Yaz