We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TUI CEO’su Joussen: Bu Destek İle Operasyonel İşlere Odaklanacağız

TUI CEO’su Joussen: Bu Destek İle Operasyonel İşlere Odaklanacağız

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

TUI CEO’su Joussen: Bu Destek ile Operasyonel İşlere Odaklanacağız

Bir çok Tur operatörü gibi  TUI’de  Covid-19 salgınında ciddi bir şekilde etkilendi. Hükümetler turizm firmalarının bu etkilerini, kredi destekleri ile azaltmaya çalıştı. TUI de salgın döneminde devletten destek alan firmalar arasındaydı.  TUI CEO’su Joussen, hükümetten büyük bir kredi desteği  alacaklarını açıkladı.

destek

TUI, Hızlı Toparlanma Devam Ediyor

TUI CEO’su Joussen, devletten dev bir kredi desteği daha alıyoruz açıklamasını yaptı. Dünya seyahat sektörünün önemli oyuncusu olan TUI’ye,  Alman Ekonomik İstikrar Fonu (KfW)’den 1.8 milyar Euro kredi  desteği gelmişti. Ancak bu kredi TUİ’nin toparlanmasına yeterli olmadı. TUİ devletten 1.2 milyar Euro daha kredi alacağını duyurdu.

TUI CEO’su Joussen  “Operasyonel işlerimize odaklanmamız için gerekliydi”

TUI CEO´su Fritz Joussen konu hakkında görüşleri şu cümlelerle ifade etti. Joussen; “Böyle bir önlem almanın şirket açısından çok doğru bir hareket olduğunu ifade etti.  Kredinin şirketin operasyonel işlere odaklanmasına yarayacak.Ayrıca holdingin yeniden yapılanmasını hızlandıracak. Şu dönemde  hiç kimse koronavirüse karşı ne zaman bir aşı bulunacağını bilmiyor. Ya da iyileştirici bir ilacın çıkacağını. Ve pandeminin önümüzdeki aylarda yaratacağı etkilerin ne olacağı da belirsiz. Bu yüzden bu destek şarttı” şeklinde ifade etti.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

Yorum Yaz