We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TUI CEOSU JOUSSEN SEYAHATİN GELECEĞİ: “BLOK ZİNCİR”DE

TUI CEOSU JOUSSEN SEYAHATİN GELECEĞİ: “BLOK ZİNCİR”DE

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Dünyanın en büyük turizm şirketi dahili sözleşmeleri izlemek için blok zincir kullanıyor ve teknolojinin seyahat endüstrisindeki uzun vadeli umutları konusunda yükseliş notuna çarpıyor.

Almanya merkezli TUI Group’un yanı sıra havayolları, yolcu hatları ve diğer eğlence amaçlı girişim faaliyetleri ile dünya genelinde 1.600’den fazla seyahat acentesi bulunmaktadır. Dünya çapında 20 milyon müşteriye sahip olan ve geçen yıl 17 milyar dolardan fazla gelir bildiren firma, iş alanlarında da ilave uygulamaları gözlemlemektedir.

Son yorumlarda, seyahat teknolojileri web sitesine göre Tnooz, CEO Fritz Joussen, otel envanterlerinin gerçek zamanlı kayıtlarının tutulması için bir sistemin parçası olarak blok zincir teknolojisini kullanan BedSwap adlı bir TUI projesinden bahsetti. Yetkili, önümüzdeki birkaç yıl içinde söz konusu çalışmanın milyonlarca avro tasarruf sağlayabileceğini belirtti.

TUI, uzun vadede, dağınık şebeke üzerindeki tüm özellikleri yönettiği bir sisteme geçiş düşünüyor. Seyahat endüstrisi gazetesi Skift ile Temmuz ayında yapılan röportajda konuşan Joussen şunları söyledi:

“Daha ucuzdur, daha yüksek bir performansa sahiptir ve her yerden erişilebilir – bu saf bir maliyet denklemidir”.

Teknolojinin Expedia, Airbnb ve Booking.com gibi rezervasyon devlerine tahrip edeceğini ve “tekelci yapılarının” ağır reklam harcamalarına bağlı olduğunu savundu.

“Blockchain bunu yok ediyor” dedi.

Tnooz’a göre, TUI, blokaj projelerini ayrı bir varlık haline getirip getirmediğini tartıyor, ancak şirketin karar vermediği bir sırada.

 

Yorum Yaz