We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TUI, Türkiye’ye 1.5 milyon müşteri getirmeyi planlıyor

TUI, Türkiye’ye 1.5 milyon müşteri getirmeyi planlıyor

TUI, 2022 Yaz sezonunda Türkiye’ye daha fazla müşteri getirmeye
hazırlanıyor.

• Bu sezon Türkiye sahillerine yaklaşık 1.5 milyon konuk gelmesi bekleniyor
• Dutch Boeing 737-8’e Antalya ismi verildi
• İsim verme törenine, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı
Sn. Nadir Alparslan, Antalya Vali Yardımcısı Sn. Suat Seyitoğlu ve Antalya
Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Muhittin Böcek katıldı.
• Dünya şampiyonu jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, isim verme annesi oldu.

Antalya, 31 Mart 2022: TUI, bu yaz Türkiye’ye yaklaşık 1.5 milyon müşteri getirmeyi planlıyor. TUI, bu hamleyle 2019 yılına oranla tüm piyasalardaki kapasitesini artırmış olacak. Bu müşterilerden bir milyonu, Antalya’ya seyahat edecek olup TUI, büyüme stratejisinin kilit konumdaki destinasyonu olması nedeniyle en yeni uçaklarından birisine Antalya adını veriyor.

Resmi isim verme töreni, uçağın isim verme annesi olarak seçilen Dünya Şampiyonu Jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı’nın katılımıyla bugün Antalya havalimanında gerçekleşiyor.
OR8903 uçuş numarasıyla Amsterdam’dan gelen PH-TFO kayıt numaralı uçak 12:45 itibarıyla yere iniş yapmış bulunmaktadır. İsim verme töreniyle ilgili olarak yerel TUI temsilcilerinin yanı sıra isim verme uçuşunda Hollanda’dan gelen yolculara eşlik eden TUI Netherlands (TUI Hollanda) Genel Müdürü Arjan Kers açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sn. Nadir Alparslan, Antalya Vali Yardımcısı Sn.Suat Seyitoglu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Muhittin Böcek, uçağı karşılamak için Türk turizm ve otel dernekleri, TUI yerel ortakları ve yerel basından temsilcilerle birlikte havalimanına teşrif etmiştir.

“Tatilcileri 40 yıldan uzun süredir Türkiye’ye getiriyoruz” diyen TUI Netherlands Sorumlu Müdürü Arjan Kers, sözlerine şu şekilde devam etti: “Antalya, harikulade plaj ve kültür karışımıyla tüm pazarlardaki TUI müşterileri tarafından rağbet gören bir yerdir. Bu yaz kapasitemizi artırmış olmaktan ve dolayısıyla daha fazla sayıdaki müşterinin bu destinasyonun sağlayacağı olanaklardan yararlanmasını sağlayacak olmaktan
memnuniyet duyuyoruz.”

Havayolunu yeni uçaklarla modernize eden TUI, turizm destinasyonlarıyla olan uzun süreli ortaklığını vurgulamak için yeni Boeing 737- 8 tipi uçaklarına, destinasyonların isimlerini veriyor.

Uçağı Antalya’ya uçuran TUI Kaptanı Robbert Gijsbertse yaptığı açıklamada “Daha önce Antalya’ya pek çok kere uçtum ancak bu seferki uçuş özel bir uçuştu. Tekrar burada olmak çok güzel ve uçaktaki tüm yolcular ve mürettebat, iki yıl aradan sonra Türkiye’de tekrar tatil yapma deneyimini yaşayacak olmaktan dolayı heyecanlıydı” dedi.

Türkiye, Tunus & Fas, TUI Musement Head Of u Alessandra D’Angelo, düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Bugünkü isim verme etkinliği, TUI’nin Türkiye’deki turizme yönelik taahhüdünün başka bir örneğidir. Etkinliğimizin düzenlenmesine yardımcı olan ve etkinliğimize katılarak bu önemli günde yanımızda olan tüm ortaklarımıza, en içten teşekkürlerimizi sunuyorum.”

TUI, Antalya şehrinde 600’den fazla otel seçeneği sunmaktadır. TUI, Türkiye çapında Otel & Tatil Köyleri portföyünde 26 mülke sahip olup bunlar, TUI Blue, Robinson ve TUI Magic Life isimleriyle faaliyet göstermektedir. Bu Otel & Tatil Köyü mülklerinden 16 adedi, Antalya’da bulunmaktadır.

TUI Grubu Türkıye Senior Purchasing Manager Müdürü Hasan Öztürk, şu ifadelerde bulundu: “TUI, Türkiye çapında pek çok uzun süreli ilişkiye sahiptir. Kapasitemiz arttıkça müşterilere yalnızca TUI’den rezervasyon yaptırılabilecek tatiller sunmaya devam etmek amacıyla yeni ve mevcut ortaklarımızla yalnızca bizimle çalışacakları şekilde işlerimizi büyütme çabasında olacağız.”

TUI tarafından bu hafta yapılan duyuruda küresel otel markası TUI Blue’nun tekrar büyümeye odaklanacağı ve 300’den fazla otele ulaşmayı amaçladığı ifade edilmiştir. TUI Blue otellerini yönetim ve franchise anlaşmaları kapsamında işletecek olan uluslararası ortaklar için Antalya, TUI’nin markasını yaymayı ümit ettiği bölgelerden ve gelecekteki büyük stratejisinin önemli itici güçlerinden bir tanesidir.

 

Yorum Yaz