TUI : “Türkiye´ye Seyahat Uyarısını Acilen Kaldırın”

Güncel 25 Temmuz, 11:25'de eklendi

TUI : “Türkiye´ye Seyahat Uyarısını Acilen Kaldırın”

Federal Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından halen dünyadaki 130 ülke için devam ettirdiği. global seyahat uyarısı“ tartışmasında TUI´nin CEO´su Fritz Joussen şunları söyledi.

tuı

 

Almanya´nın özellikle seyahat endüstrisinde eleştirilere sebep olan ve halen dünyadaki 200 ülkenin 130´u için devam ettirilen „global seyahat uyarısı“ konusunda TUI´nin CEO´su Fritz Joussen, Türkiye için bir çözüm önerisinde bulunarak, Türkiye´nin Akdeniz Bölgesi´ndeki tatil destinasyonların planlanacak bir „pilot projesi“ kapsamında uyarı kapsamının dışında tutulmasını istedi.

TUI Ceosundan pilot bölge önerisi

Tourexpi’de yer alan habere göre; Bu konuda „Rheinische Post“ adlı Alman gazetesi ile konuşan Joussen, „pragmatik bir yaklaşımı savunmaktayız: Türkiye´nin Akdeniz Bölgesi´ndeki tatil destinasyonlarındaki güven ve hijyen standardı son derece yüksek olduğu için bunların bir pilot projesi kapsamında seyahat uyarısının dışında tutulmasını uygun buluyoruz“ ifadelerini kullandı.

Benzeri bir pilot projesinin İspanya´nın Mayorka adası ve komşu adaları için de gerçekleştirildiğini anımsatan Joussen, „seyahat sektörümüz Mayorka seyahatlerini de krizden sonra bir pilot projesiyle yeniden baslatmıştı, ve tüm İspanya için seyahat uyarısı bu projeden sonra kaldırıldı“ şeklinde konuştu.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.