We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TURİZMDE AVRUPA’NIN TOZUNU ATACAĞIZ !

TURİZMDE AVRUPA’NIN TOZUNU ATACAĞIZ !

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Turizm sektörüne verdikleri destekleri anlatan Menderes Türel, “Bu sene Avrupa pazarlarının tozunu atacağız. Birlikte ve beraber çalışırsak, basının önünde konuşmazsak o zaman Antalya için çok daha faydalı çalışmalar yapabiliyoruz” dedi.

Türel iddialı: Turizmde Avrupa'nın tozunu atacağız!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm ve ekonomi konusunda işadamlarına “Umudunu kaybeden geleceğini kaybeder. Bu, bu kadar net” dedi. Bu yılki turizm tanıtım çalışmalarından da övgüyle söz eden Türel, “Avrupa’nın tozunu atacağız” diye konuştu.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ATSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı, Bellis Deluxe Hotel’de yapıldı. Toplantıya Başkan Menderes Türel, ATSO Başkanı Davut Çetin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, Büyükşehir genel sekreter yardımcıları, bürokratları ile ATSO üyeleri katıldı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre toplantıda konuşan Başkan Türel, turizmde yaşanan gelişmelerle ilgili “Bardağın dolu tarafından bakalım” mesajı verdi. Başkan Türel, “Şöyle baktığımızda ‘Turizmde işler iyi gidiyor’ elbette diyemeyiz. Ama bardağın yarısı boş, yarısı dolu ise dolu tarafını da inkar etmeyeceğiz. Moralleri bozmamalıyız. Biz iyi bir şey olduğunda çok sevinmediğimiz halde, biraz kötü bir şey gördüğümüzde de feryat etmeye başlıyoruz. O yüzden diyorum ki rahat olun. Önümüzdeki seneye biraz daha iyimser bakalım. İşte Rusya ile kriz bitti, en az 2 milyon daha Rusya’dan turist gelmesi ihtimali var” diye konuştu.

Yurtdışında turizm sektöründe yaptıkları çalışmaları da anlatan Türel, “Oturarak ayağımıza turist bekleyemeyiz çalışmak zorundayız dedik ve oralara gittik. Turizm örgütlerimizin duayenleriyle, örgüt başkanlarıyla, hepsiyle birlikte bu çalışmayı yaptık. Gelen turist sayısındaki azalma yüzde 50’lere birçok pazarda çıkıyorken bizim gittiğimiz Almanya’da, hatta İngiltere’de yüzde 25’ler oranında kaldı. Demek ki çalışınca oluyor” dedi.

‘AVRUPA’NIN TOZUNU ATACAĞIZ’

Turizm sektörüne verdikleri destekleri de anlatan Başkan Türel, “Bu sene Avrupa pazarlarının tozunu atacağız. Birlikte ve beraber çalışırsak, basının önünde konuşmazsak o zaman Antalya için çok daha faydalı çalışmalar yapabiliyoruz” dedi. Antalya’nın tanıtım faaliyetlerini bu yıl da birliktelik ruhuyla başarıyla gerçekleştireceklerini vurgulayan Türel, şunları söyledi:

“5 ülkede yaptığımız çalışmayı şimdi 10 ülkeye yine turizm sektörünün içerisindeki sivil toplum örgütü başkanları, kanaat önderleriyle yapacağız. Geçen seneki çalışma 250 bin euroluk bir bütçeydi. Şimdi 1 milyon euro civarında bir kampanya olacak. Ocak ayından itibaren başlıyoruz. Yani sezon girdikten sonra değil, tam satış sezonu içerisinde.”

Yorum Yaz