We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TURİZM BÖLGELERİNDE KAZANAN ADAYLAR BELLİ OLDU

TURİZM BÖLGELERİNDE KAZANAN ADAYLAR BELLİ OLDU

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde kıyasıya geçen başkanlık yarışının ardından kazanan adaylar belli oldu. Turizmin nabzını tutan GM Dergi, turistik bölgelerde kazanan adayları sizler için listeledi.
Bu seçimde ülke genelindeki oy dağılımlarında ve belediye başkanlıklarında ciddi bir değişim yaşandı. Bazı bölgelerde sürpriz adaylar seçimi kazanırken belirli bölgelerde adayların koltuklarını korudukları gözlendi. İşte turizm bölgelerinde seçim sonuçları:

İSTANBUL “TEKRAR İMAMOĞLU” DEDİ
Ülkemizin en öemli şehirlerinin başında gelen İstanbul, Türk turizmi açısından da büyük önem taşıyor. Kesinleşen seçim sonuçlarına göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi Murat Kurum’a yaklaşık 1 milyon oy fark atarak tekrardan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
İstanbul’un önemli turistik ilçelerinde de CHP’nin önde olduğu gözlemlendi. İstanbul’un Fatih ilçesinde AKP adayı Mehmet Ergün Turan kazanırken Bakırköy’de CHP’li Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu, Beşiktaş’ta CHP’li Rıza Akpolat, Beyoğlu’nda CHP’li İnan Güney, Üsküdar’da ise yie CHP adayı Sinem Dedetaş belediye başkanı oldu.

ANTALYA MUHİTTİN BÖCEK İLE DEVAM EDECEK
Türk turiziminin gözbebeği Antalya’da kıyasıya geçen seçimi kimin kazanacağı merak konusuydu. Adayların turizm başta olmak üzere birçok konuda vaatlerini sıralayan adaylar çekişmeli bir seçim dönemini geride bıraktı. Antalya, Başkan Muhittin Böcek ile devam etme kararı aldı. Muhittin Böcek, rakibi Hakan Tütütüncü’den 100 binin üzerinde fazla oy alarak belediye başkanlığına devam etti.
Turizm şehri Antalya’nın ilçelerinde kazanacak adaylar da merak konusuydu. Şehirde genel anlamda CHP’li adayların başarısı göze çarptı. Muratpaşa ilçesinde Ümit Uysal, Alanya’da Osman Tarık Özçelik, Konyaaltında Cem Kotan, Kaş’ta Erol Demirhan, Demre’de Fahri Duran belediye başkanı seçildi.

İZMİR YİNE ŞAŞIRTMADI
İzmir’de Tunç Soyer’in tekrar aday olmamasının ardından CHP’nin yeni İzmir adayı olan Cemil Tugay, rakibi Hamza Dağ’ın yaklaşık 5 puan önünde tamamlayarak İzmir’in yeni başkanı oldu.

MUĞLA’DA YENİ BAŞKAN AHMET ARAS
Önemli turizm şehirlerimizden Muğla’da başkanlığı Ahmet Aras kazandı. Muğla’da CHP’nin bu yıl da en çok oy aldığı şehirlerden birisi oldu. Bodrum’da 30 yaşında genç bir aday olarak öne çıkan Taner Mandalinci belediye başkanı oldu. Datça’da Aytaç Kurt, Fethiye’de Alim Karaca, Köyceğiz’de Ali Erdoğan, Marmaris’te ise Acar Ünlü, belediye başkanlığına seçildi.

NEVŞEHİR İYİ PARTİ’DE

Ülkemizin en çok turist ağırlayan şehirlerinden Nevşehir’de geçtiğimiz dönem AKP’den belediye başkanı seçilen Rasim Arı, bu seçimde İYİ Parti’den aday olarak tekrar belediye başkanı seçildi.

AYDIN’DA TEKRAR ÖZLEM ÇERÇİOĞLU
Aydın’da geçtiğimiz dönem CHP’den büyükşehir belediye başkanı olan Özlem Çerçioğlu tekrar başkanlığa seçildi.
Kuşadası ise Başkan Ömer Günel ile devam dedi.

BALIKESİR AHMET AKIN İLE ŞAŞIRTTI
Balıkesir’de geçtiğimiz dönem bariz bir AKP üstünlüğü görülürken ülkedeki değişim rüzgarından Balıkesir de nasibini aldı. Bu yıl CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın seçildi.

MERSİN YİNE VAHAP SEÇER’İ SEÇTİ
Mersin’de geçtiğimiz yılın kazananı Vahap Seçer bu yıl da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Bu yıl ülkemizin turizmde “60 Milyon Turist, 60 Milyar Dolar Gelir” hedefi bulunuyor. Bu hedefe ulaşılabilmesi için belediyelere çok iş düşüyor. GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak tüm adayları tebrik eder, sonuçların ülkemiz ve turizmimiz açısından hayırlı olmasını dileriz.

Yorum Yaz