We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Turizm çalışanları yerinde aşılanıyor

Turizm çalışanları yerinde aşılanıyor

Aydın’ın Kuşadası ve Didim ilçelerinde turizm çalışanları, görev yaptıkları otellerde aşılanmaya başladı.

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi nedeniyle, turizm çalışanlarına yönelik ortak aşılama etkinliği düzenlendi. Didim’de bir otelde başlatılan turizm çalışanlarının aşılamasına Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer ile Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz’de katıldı. Sıraya giren otel çalışanlarına aşıları yapıldı. Didim ve Kuşadası’daki tüm otellerde çalışanların aşılanacağı ifade edildi. Aşı olan otel çalışanları ise uygulamadan memnun olduklarını belirtti.

‘ÖNEMLİ UYGULAMALARA İMZA ATTIK’

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer gazetecilere yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecini Türkiye’de en başarılı yöneten illerden birisi olduk. İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan koordinasyon güç birliği noktasında önemli uygulamalara imza attık. Turizm personelimizi hem de turizm tesislerinde aşı sırası gelen vatandaşlarımızın aşılanması için bunu önemli bir etkinliğe dönüştürdük. Böylece hem aşılanma istatistikleri yükselterek güvenli turizm noktasında öncü uygulamalarla örnek bir il olmayı ve dünya üzerinde örnek bir tez yaratmayı başardık” dedi.

‘1 MİLYONUNCU DOZ AŞIYI VURACAĞIZ’

Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz ise şunları kaydetti: “Bölgenin mavi kenti Aydın, bizim de önemli hassasiyetlerimizden birisi oldu. Güvenli turizmi pandemi süreciyle uyum içerisinde devam ettirdik. Her bölgenin kendine göre özellikleri var. Biz de bugün otellerimizde aktif çalışanlara bu hizmetleri devam ettiriyoruz. Kuşadası ve Didim gibi ilçelerimiz daha çok mesaiden sonra insanlarımızın vakit geçirdiklerini biliyoruz. Dolayısıyla bu hizmetleri tüm il genelinde vermek istiyoruz. Bunun dışında konser alanları dahil olmak üzere aşı uygulamasını Kurban Bayramı da dahil olmak üzere yapmayı planlıyoruz. Bugün ya da yarın 1 milyonuncu doz aşıyı ilimizde uygulamayı planlıyoruz. Dışarıdan giriş çıkışların yoğun olduğu bir ilde yaşıyoruz. Nüfus bakımından çok iyi bir noktadayız. Türkiye genelinde aşılamada ilk 8 il içerisindeyiz. En çok aşıyı ve an hızlı aşılamayı yapan sağlık teşkilatı olmayı hedefliyoruz.”

Yorum Yaz