“TURİZM GELİRLERİNİN ARTMASI İÇİN BU SİSTEMDEN VAZGEÇİLMELİ”

Güncel, slide 11 Ağustos, 10:35'de eklendi

TESK Genel Başkanı Palandöken “Turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine son verilmeli” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine son verilmesi gerektiğini ileri sürdü.

709150-bigthumbnail

Palandöken, yazılı açıklamasında, bu yılın ilk 6 ayında turizm gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 azaldığını ifade ederek, turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine son verilmesini istedi. Palandöken, her şey dahil sisteminin turistik yörelerdeki esnafa büyük zarar verdiğine işaret etti.

Yunanistan’daki kriz nedeniyle bu ülke turizminin çok ucuzladığını, Türkiye’ye fiyat avantajını kaybettirdiğini ifade eden Palandöken, Türkiye’nin bu nedenle turizmde zor bir dönem geçirdiğini kaydetti.

Bu yılın ilk 6 ayında sadece Rus turist sayısının düşmediğine dikkati çeken Palandöken, Rusların yanı sıra Fransız, İtalyan, Avusturya ve Norveçli turistlerin sayısında da büyük düşüş olduğunu ifade etti.

Palandöken, turist sayısında ve turizm gelirlerinde artış için fiyat avantajının yeniden kazanılması, alternatif turizmin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bendevi Palandöken, “yarım pansiyon” sisteminde fiyatlarının, her şey dahile göre daha ucuz olacağını, bu şekilde fiyat avantajının yeniden kazanabileceğini ve turist sayısının artırabileceğini savundu.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

devrim 11 Ağustos 2015

HERŞEY DAHİL SİSTEMİ TAMAMEN KALDIRLMALI .BİZ BU YABANCI TUR OPRATÖRLERİNE BU KADAR TAVİZ VERDİKÇE ŞIMARIK BİR ÇOCUK EDASIYLA HER YIL KÜSTAHLAŞACAKLAR.DAHA GEÇEN HAFTA EŞİMLE YAPMIŞ OLDUĞUM BENELUX TURUNDA KALDIĞIM OTELLER 3 VE 4 YILDIZLI OLMASINA KARŞIN KOCA 7 GÜN İÇERİSİNDE SADECE LUXEMBURG İBİS DE SABAH KAHVALTISINDA ALLAHIN ZEYTİNİ VE SALATALIĞINI BULABİLDİM.HEPSİNDEDE PEYNİR TEK ÇEŞİT KARABİBERLİ KAŞARDI.HELE O PARİS İBİS OTEL YOKMU EN SURATSIZ PERSONEL ORDAYDI.BİZDEYSE GELEN MÜŞTERİLERE MESLEĞİ AVRUPADA LAĞIMCI BİLE OLSA KARŞISINDA TAKLA ATMADIĞIMIZ KALMAZ.AÇIK BÜFELERİMİZ TIKA BASA YEMEK VE EMVAYE ÇEŞİT KAHVALTILARLA YARANMAYA ÇALIŞIRIZ MAALESEF.ALIŞTIRDIK ADAMLARI.

Altintren 12 Ağustos 2015

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken önce esnafını eğitsin, turisti kazıklamamayı, sarkmamayı, taciz etmemeyi öğretsin. Ondan sonra fikrini söylesin. Turizm ile alakası olmayan kurumların fikir beyan etmesini anlamıyorum. Herşey dahil sistem iyi hoş kalksın da gelen turist otel dışına çıkınca nereye gidecek ne görecek?
İstanbul gibi kültürel şehirlerde zaten herşey dahil sistemi yok. Şehir otellerinde herşey dahil yok. Otel dışına çıkınca birşey bulamadığınız yerlerde HD sistemi uygulanıyor. Buralarda HD uygulamazsanız müşteri bulamazsanız. Bu iş bu kadar basit değil. Herşey dahil sistem kalkınca turistler dükkanlara akın etmeyecek. Vallahi etmeyecek.