We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Turizmin başkentine ulaşım kolaylığı sağlayacak

Turizmin başkentine ulaşım kolaylığı sağlayacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “2002 yılından beri ulaştırma ve haberleşmeye 1 trilyon 600 milyar TL üzerinde para yatırdık. Bu çok ciddi bir kaynaktır. Çünkü Türkiye, artık dünyanın merkezindedir. Sadece kendi sınırlarımız içerisinde yollar yapmıyoruz. Türkiye’yi dünyaya, dünyayı da Türkiye’ye bağlıyoruz” dedi.

Antalya’yı, Konya ve iç kesimlere bağlayan kuzey- güney aksının en önemli geçiş noktası olan Antalya Taşağıl Derebucak Konya Yolu ile Demirkapı Tüneli için açılış töreni düzenlendi. Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya milletvekilleri İbrahim Aydın ve Tuba Vural Çokal, Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, İbradı Kaymakamı İsmail Demirtaş, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

‘ANTALYA’DAN KONYA’YA ULAŞIMIMIZ ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE OLACAK’

Vali Ersin Yazıcı da yapılan yol ve tünelle Antalya’nın iç kesimlerle olan bağının kuvvetleneceğini ve bunun da turizmin başkenti Antalya için çok önemli olduğunu kaydetti. Vali Yazıcı, şöyle konuştu:

“Atalarımızın dediği gibi yol medeniyettir. Antalya ve Konya gibi iki büyük şehri birbirine bağlayan güzel ve bir o kadar da önemli bir yola ve tünele bugün kavuşuyoruz. İnşallah geri kalan kısmı da tamamlandığında Antalya’dan Konya’ya ulaşımımız çok hızlı bir şekilde olacak. Böylelikle turizmin başkenti Antalya’mızın İç Anadolu ile bağlantısı çok daha hızlı olacak.”

KONYA- ANTALYA ARASI 2,5 SAATE DÜŞECEK

Konuşmaların ardından dua eşliğinde kurdele kesilerek Antalya Taşağıl Derebucak Konya Yolu ve Demirkapı Tüneli’nin açılışı gerçekleştirildi. 5 bin 68 metrelik Demirkapı Tüneli ile Konya- Antalya arasındaki yolun 2,5 saate düşeceği, tünelden geçişin ise yaklaşık 4 dakika süreceği belirtildi.

Yorum Yaz