We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Türk acentelerden Polonya’da atak

Türk acentelerden Polonya’da atak

Polonya’nın önde gelen turizm şirketlerinden Asiste Travel Trade Marketing & Events ile iş birliği yapan COOP TRR, bu ülkeden ülkemize gelecek turist sayısının artması için çalışacak.

Avrupa Türk Acentacılar Birliği (COOP TRR Int. AG.), başta Almanya olmak üzere Avrupa’daki Türk turizmine olan yüksek ilgiyi sıcak tutmak için çalışmalarına devam ederken, iş birliği yaptığı ülkelere yenilerini ekliyor. Son dönemde ülkemize yönelik turist trafiğinde önemli bir çıkış yapan Polonya, artık COOP TRR’nin de çalıştığı ülkeler arasına girdi.

COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer, Almanya’nın yanı sıra İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, Finlandiya, İsviçre, Danimarka ve Avusturya’daki üyeleriyle temsil ettikleri acenta sayısının bini aştığını vurguladı. Avrupa’daki büyüklerin yanı sıra orta ve küçük ölçekli turizm şirketleri ve birlikleri ile sürekli temas halinde olduklarını ifade eden Sefer, yeni bir işbirliği haberini verdi. Polonya’nın önde gelen turizm şirketlerinden Asiste Travel Trade Marketing & Events ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldiklerini söyleyen Sefer, bu ülkeden Türkiye’ye yönelik turizm çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

Asiste Travel Trade’in sahibi Katarzyna Borucka Nadolna ile yaptıkları görüşmelerde Polonya’dan Türkiye’ye yönelik her geçen gün büyüyen turist potansiyeline yön vermek, tanıtım ve pazarlama çalışmaları yapmak üzere görüş birliğine vardıklarını kaydeden Sefer, “Tatil, iş, seyahat, etkinlik, organizasyon gibi turizmin pek çok alanında birlikte çalışmak üzere ilk adımı attık” dedi.

Asiste Travel Trade’in Polonya’da B2B yani şirketten şirkete ve B2C yani şirketten tüketiciye satışlarda uzman olduğunu anlatan Sefer, Türkiye ve Polonya turizmi arasında kurulacak iş bağlantılarının köprüsü olacaklarını söyledi. Sefer, “Ortak hedefimiz katma değerli turizm” yorumunu yaptı ve bu şirketin Polonya seyahat pazarında bin 500’e yakın acentaya ulaşan yapısıyla tanıtım ve pazarlama çalışmalarında da uzman olduğunun altını çizdi.

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Polonya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının 1 milyona yaklaşacağı öngörüsünü anımsatan Sefer, Antalya’nın ilgide başı çektiğini vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre de, Türkiye’ye ilk 8 ayda Polonya’dan yüzde 110,66 artışla 795 bin ziyaretçi geldi. 2022 yılında Polonyalıların en çok tercih ettiği destinasyonlar arasında Türkiye, Yunanistan ve Mısır yer alıyor. Polonyalıların tatil tercihlerinde en önemli kriter, ‘uygun fiyat’ değil; ilk kriterleri konaklama tesisinin kalitesi ve destinasyonun çekiciliği.

Yorum Yaz