We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Türk Tatil Beldelerindeki Ölümler Rus Basınının Gündeminde

Türk Tatil Beldelerindeki Ölümler Rus Basınının Gündeminde

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türk Tatil Beldelerindeki Ölümler Rus Basınının Gündeminde

Rus basın gündemi, Türk tatil beldelerinde yaşanan turist ölümlerini sayfalarına taşımaya devam ediyor.

Türk Tatil Beldelerindeki Ölümler

Son olarak Moskovskiy Komsomolets gazetesi, son bir ayda yaşları 5 ile 19 arasında değişen 4 Rus çocuğun Türkiye’de tatil yaparken hayatını kaybettiğini yazdı.

Çocuklardan üçü boğulma neticesinde ölürken, biri de apandisitinin patlaması üzerine gelişen komplikasyonlar sonucu yaşamını yitirdi.

Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza yılbaşından bu yana şehirde çok sayıda Rusya vatandaşının hayatını kaybettiğini belirtmişti. Ancak vatandaşların ölümlerinin büyük oranda tatilde kendilerini bırakmaları ve sağlıklarına dikkat etmemeleri sonucunda gerçekleştiğini söylemişti.

Öte yandan, Rusya Tur Endüstrisi Birliği Başkanı Sergey Şpilko konuyla ilgili şu sözleri dile getirmişti:

“Türkiye’de tatil yapan Rusya vatandaşlarının sayısı dikkate alındığımda, ölen kişilerin sayısının çok düşük olduğunu söyleyebiliriz.”

RANHiGS profesörü Galina Dehtyar ise havuzlu tatillerde ailelerin cankurtaranlara bel bağlamadan evvel çocuklarının güvenliği konusunda daha dikkatli olmaları ve onları hiçbir şekilde yalnız bırakmamaları gerektiği uyarısında bulunuyor.

Bununla birlikte, Moskovskiy Komsomolets’in görüşüne başvurduğu Türk uzmanlar, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle otelcilik sektörünün sürekli masrafları kısmaya çalıştığını ve bunun sonucunda kalitenin düştüğünü kabul ediyor. (Turkrus)

Diğer taraftan Rusya, Türkiye tatili sırasında hayatını kaybeden iki küçük Rus turist için de harekete geçti.

Türkiye’de tatil yaptıkları sırada iki Rus kızın hayatını kaybetmesi Rusya’yı harekete geçirdi.

Sputnik’in haberine göre Rusya Soruşturma Komitesi, Alisa Adamova’nın ölümü hakkında kamu davası açarak soruşturma başlattığını duyurdu. 12 yaşındaki Adamova, Bodrum şehrinde kaldığı otelde yaşadığı talihsiz kaza sonucu komaya girip, yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybetmişti.

Soruşturma Komitesi, annesiyle yaptığı Türkiye tatili sırasında havuzda boğularak can veren 6 yaşındaki kızın ölümü hakkında da bir ön soruşturma yapılacağını bildirdi. Ön soruşturma Arhangelsk ve Nenets bölgelerindeki yetkililer tarafından yapılacak.

 

Diğer Rusya ile ilgili haberleri okumak için tıklayınız!..

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorum Yaz