25.3 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Türkiye’de Zincir Oteller Büyümeye Devam Ediyor

Zincir oteller büyümeye devam ediyor

Yeni altyapı ve yatırımlar, Türkiye’nin 2023 Turizm hedefleri olan 50 milyon ziyaretçiyi ve 50 milyar dolar gelir kritik öneme sahip. Yerel ve uluslararası otel zincirleri bu hedefi gerçekleştirmek için önemli bir rol oynuyor.

İŞTE Horwat HTL  Türkiye, Zincirler ve Oteller Raporu: 

 

zincir

 

 

2016’da yaşanan turizm krizinden sonra Türkiye, 2018’de ilk iyileşme belirtilerini göstermeye başladı. Turizm pazarının göstermiş olduğu umut verici veriler doğrultusunda bunun ilerleyen zamanlarda ADR (Ortalama Oda Fiyatı)’a da yansıyacağına inanılıyor.

Türk turizmini daha başarılı yıllar bekliyor

Türkiye’nin turizm sektörü 2016 krizinden sonra düşüşe geçti ancak umut verici rakamlarla gücünü yeniden kazandı. 2018 yılında 40 milyon turist ağırlayarak bir rekor kırdı ve bu büyümeyi 2019’da sürdüreceği beklenmekte

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya’dan Türkiye'ye tatil fiyatları %92 arttı

 Dünyanın en eski tapınağı – Göbeklitepe

Göbeklitepe, insanlık tarihini değiştiren önemli miraslardan biri. Bunun güçlü tanıtımı, hem bulunduğu bölgeye hem de Türkiye’ye dünyanın her yerinden turist çekme potansiyeline sahip

 

zincir-3

Turizm pazarı

Türkiye, 40 milyonluk rekor bir turist sayısıyla turizm pazarının iyileştiğini ispat etti. Avrupa ülkeleriyle yeniden kurulan yakın ilişkiler bu iyileşme sürecine destek oldu. Bu iyileşme bir önceki yıla nazaran ADR’da %2.5, RevPAR (Mevcut Oda Başına Gelir)’da %6.5 ve dolulukta ise %2.5 yükselmeyle %60,9’a yükseldi.
Bazı bölgelerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mevsimlik tatil köyü konseptinden uzaklaşıp tatil yerlerinin on iki ay boyunca açık olması için gerekli çalışmalar yapmaktadır. Bu konseptle mevcut tesisleri teşvik ederek sundukları olanakları 12 aya yayacak şekilde tüm sezonlarda da sunabilmeleri için kışın kayak merkezlerini yaz aylarında da trekking cennetine dönüştürülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  QM AWARDS 2021 sahiplerine kavuşacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizminin İngiltere hamlesi

Göbeklitepe büyük bir potansiyele sahip

Türkiye’ye gelen birçok turist, ülkemizin sahip olduğu ve aralarında Dünya Mirası listesinde olan birçok kültürel ve tarihi alanlarını görmeye gelmektedir. Yeni keşfedilen ve yakın zamanda tekrar halka açılacak olan Göbeklitepe, bu tarihi alanlara güzel bir örnektir. Bölgesel Turist Rehberleri Odası, bu bölgedeki turizmin artışında Dünya Mirası listesine yeni dahil edilen alanların etkili olduğunu belirtti.  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019’un turizm için “Göbeklitepe Yılı” olacağını açıkladı. Türkiye’nin turizm sektörü güçlenirken, yapılan yeni otel yatırımlarıyla ilerleyen yıllarda beklenen turizm hedeflerine ulaşılması bekleniyor.

Kaynak: Horwat HTL ( Türkiye, Zincirler ve Oteller Raporu)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Forbes Travel Guide 2022 ödülleri açıklandı
Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER