Türkler Çin Aşısı İle AB’ye Vize Alıp Girebilecek Mi?

Güncel 16 Ocak, 14:54'de eklendi

Türkler Çin Aşısı İle AB’ye vize alıp Girebilecek Mi?

AB

Avrupa Komisyonu Sözcüsü Dana Spinant onaylanmamış Çin aşısı olan Türklerin seyahat ve vize işlemleriyle alakalı soruları cevapladı.

Euronews Türkçe’nin haberine göre AB tarafından onaylanmamış Çin aşısı olan Türk vatandaşlarının seyahat ve vize işlemlerine ilişkin sorusunu cevaplayan Avrupa Komisyonu Sözcüsü Dana Spinant, hangi aşıyı alacaklarına ülkelerin karar vereceğini belirtti. Spinant, onay almamış aşıların durumuna ilişkin AB içinde kapsamlı bir tartışmanın henüz yapılmadığını da sözlerine ekledi. Dana Spinant: “Vatandaşlarını korumak için hangi aşıyı seçeceği Türkiye’nin kendi kararı tabi ki. AB ile aynı aşıları kullanmak zorunda değiller. Şu aşamada bahsettiğiniz kategoriye düşen aşıları olanların durumuna ilişkin görüşme ve tartışma henüz gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla aşı pasaportu önerisinin kendisi gibi bu nokta da şimdilik netleşmedi. “dedi.

Konunun AB seviyesinde olduğu gibi Dünya Sağlık Örgütü seviyesinde de gündemde olduğunu belirten Spinant, dünyada ülkelerin karşılıklı olarak yapılan aşıları tanımaları konusunun tartışılmaya devam etmekte olduğunu ifade etti.

 

QM Awards 2020 Oylama Heyecanı Başladı

Heyecan ve merak ile beklenen, Türk Turizm Endüstrisinin en önemli ve kapsamlı ödülü olan QM Awards 2020 nin ilk tur oylaması başladı.  Bu yıl 11. kez düzenlenecek olan QM, 11 ülkede oylama heyecanı yaşatacak. 5 dilde gerçekleşecek olan oylama 15 Ocak (bugün) itibari ile iki aşamalı oylama sürecinde 15 Şubat tarihine kadar devam edecek. Kazananlar yine muhteşem bir gala gecesinde ödüllerine kavuşacak.

OYLAMA NASIL YAPILIYOR?

Her yıl www.qmawards.com ve www.gmdergi.com adreslerinden oylanabilen QM, iki aşamalı oylama sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.