We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TÜRKLER YURTDIŞI SEYAHATLERİNDE EN ÇOK NELERİ ÖZLÜYOR?

TÜRKLER YURTDIŞI SEYAHATLERİNDE EN ÇOK NELERİ ÖZLÜYOR?

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, Türklerin yurtdışı seyahatlerinde en çok neleri özlediğini araştırdı. 1000 katılımcıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre Türkler, yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında “ekmek” yemeyi özlüyor.

TÜRK TURİST

Ekmeğin yanı sıra Türkiye’nin iklimi, geç yenen yemekler, Türk dizileri ve futbol maçları da yurtdışı tatillerinde özlemini çektiğimiz şeyler arasında yer alıyor. <spanstyle=”line-height:1.6″>Avrupa’nın bazı ülkelerinde de yemeklerin yanında ekmek tüketilse de Türkler ekmek tutkusunda rakip tanımıyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın 1000 katılımcı ile gerçekleştirdiği en son ankete göre, Türkler yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında ekmek yemeyi özlüyor. Guinness rekorlar kitabına göre, kişi başı en çok ekmek tüketilen ülkenin Türkiye olması da anketin sonuçlarını destekler nitelikte. En çok özlenenler listesinin ikinci ve üçüncü sırasında ise Türkiye’nin iklimi ve akşam geç saatlerde yenen yemekler yer alıyor.

Yurtdışında da Televizyonsuz Yapamıyoruz

Türklerin TV alışkanlıkları yurtdışı seyahatlerinde de ön plana çıkıyor. Anket katılımcılarının %60’ının otel odasında televizyon olması gerektiğini belirtmesi, en çok özlenenler listesinde Türk dizilerinin dördüncü, futbol maçlarının da beşinci sırada yer alması, Türklerin televizyona olan düşkünlüğünü açıkça ortaya koyuyor. Araştırma erkeklerin futbolu kadınların ise dizileri izlemeyi özlediklerine işaret ediyor. . Kadın katılımcıların en az özledikleri şeyler arasında ise futbol maçları bulunuyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök: “Skyscanner olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmalarla seyahat trendlerinin ve seyahatseverlerin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Son olarak Türklerin yurtdışı tatillerinde en çok neleri özlediğini araştırdık. Yurtdışı seyahatlerinde tüm milletler gibi ülkemize has bazı şeylerin özlemini çekiyoruz. Ancak, Türkler olarak seyahatlerimizde yeni keşifler yapmayı çok seviyoruz ve önemsiyoruz. ” diyor.

Türklerin Yurtdışı Seyahatlerinde En Çok Özledikleri:

Yemeklerin yanında ekmek tüketmek

Türkiye’nin iklimi

Geç yenilen akşam yemekleri

Türk dizileri ve TV programları

Futbol maçları

Yorum Yaz