We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TÜROB konteyner kent için turizm sektörüne seslendi

TÜROB konteyner kent için turizm sektörüne seslendi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Depremzedeler için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm sektörünün desteğiyle bir konteyner kent kurulması hedefleniyor. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) da bu projeye destek vermeleri için turizm sektörüne ve üyelerine bir çağrıda bulundu.

Malatya’da “Hep Birlikte Yaraları Sarıyoruz” teması altında yapılacak olan konteynerler, 21 metrekare brüt alana sahip, tam donanımlı malzemesi ile 500 adet olarak planlandı. Konteyner evlerin yapımı için maddi destek bekleniyor.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin imzasıyla yayınlanan çağrıda şu ifadelere yer verildi:

Ülkemizde 11 ilimizi etkilen ve önemli oranda can kaybı ve yıkıma yol açan depremler sonrasında, bildiğiniz üzere Kamu-Özel Sektör iş birliğinde yapılan çalışmalarla normalleşme adımları atılmaktadır.

Afet sonucunda ortaya çıkan barınma sorununu aşmak üzere çeşitli illerimize tahliye edilen depremzedelerin memleketlerine dönüşleri sağlanarak (kalıcı konutlarına kavuşuncaya kadar geçici ikametleri için) çadır ve konteyner kentlere yerleştirilmelerine başlanmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Sektörümüzün desteğinde Malatya’da “Hep Birlikte Yaraları Sarıyoruz” teması altında “Konteyner Kent” projesi başlatılmıştır. Proje kapsamında, her biri 21 metrekare brüt alana sahip tam donanımlı 500 adet Konteyner Ev yapımına odaklanılmıştır.

Söz konusu konteyner evlerin her birinin toplam maliyeti 150 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

TÜROB Türkiye Otelciler Birliği olarak desteklediğimiz bu çok önemli projeye Üyelerimizin ve meslektaşlarımızın imkanları ölçüsünde diledikleri sayıdaki konteyner bedeli veya imkanları ölçüsünde yapabilecekleri miktarda maddi bağışlarıyla desteklerini özellikle rica ederiz. (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) ilan edilen banka hesaplarına bağış olarak yatırılan tutarların tamamı, gelir ve kurumlar vergisi beyannamelerinde (geçici vergi) ayrıca gösterilmek şartıyla beyan edilen kazançtan indirilebilecektir.)

Konteyner bağışında bulunmak üzere AFAD hesap numaraları;

ZİRAAT KATILIM BANKASI A.Ş.KURUMSAL ANKARA ŞUBESİ

TL TR70 0020 9000 0041 2303 0000 10

USD TR43 0020 9000 0041 2303 0000 11

EURO TR16 0020 9000 0041 2303 0000 12

Banka Swift Kod No ZKBATRIS

Açıklama: Kültür ve Turizm Bakanlığı Konteyner Kent Ödemesi (Not: Belirtilen hesap numarası AFAD’ın genel hesaplarından olduğu için yapılan bağışın Konteyner Kent için olduğunun belirlenmesi açısından “Açıklama” kısmında yer verilen ibarenin MUTLAKA bağış esnasında belirlenerek makbuza eklenmesi gerekmektedir. Bu şekilde şartlı bağış yapılmış, bağışın sadece bu projede kullanılması sağlanmış olacaktır.)

Diğer yandan, kampanyaya yönelik Birliğimiz sosyal medya hesaplarında (Linkedin, Instegram, Facebook, Twitter) yayımlanan bildirimin kişisel ve kurumsal sosyal medya hesaplarınızdan “repost” edilerek paylaşılmasının kampanyanın geniş kitlelere ulaşarak proje için hedeflenen bütçenin sağlanmasına önemli katkı sunacağı değerlendirilmektedir.

Konuyu önemine binaen bilgilerinize iletir ülkemizin müreffeh geleceğine yaptığınız/yapacağınız her türlü sosyal dayanışma ve katkılar için şükranlarımızı sunarız.

Saygılarımızla
Müberra ERESİN
TÜROB Başkanı

Yorum Yaz