We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Uber, Kayıp Eşya Endeksi’ni yayınladı

Uber, Kayıp Eşya Endeksi’ni yayınladı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Global teknoloji platformu Uber’in her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ne göre, Türkiye’deki taksilerde en çok unutulan eşyaların başında telefon geliyor. Sis makinası, peruk, elektrikli süpürge ve bağlama gibi özgün eşyalar da taksilerde unutulanlar arasında yer aldı.

Uber, her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ni paylaştı. Buna göre, kıyafet, telefon, cüzdan ve anahtar bu sene de en çok unutulan eşyalar listesinin başında yerini alırken, taksilerde unutulan en sıra dışı eşyalar sis makinesi, peruk, elektrikli süpürge ve bağlama oldu.

Türkiye’de sarı, turkuaz, siyah ve geniş sarı taksiler ile hizmet veren Uber’in verilerine göre sene boyunca Türkiye’de toplam 4 bin 535 eşya taksilerde unutuldu. Telefon, cüzdan, anahtar, çanta ve kulaklık en çok unutulan eşyalar olarak sıralamada yerlerini aldı.

TAKSİLERDE EN ÇOK CUMARTESİ GÜNLERİ EŞYA UNUTULDU

Türkiye’de taksilerde en çok cumartesi günleri eşya unutuldu. Yıl boyunca saat 16.00 ile 17.00 arası en fazla eşya unutulan saat iken, 28 Ağustos 2022 ise en fazla eşya unutulan gün oldu. Pazartesi günleri en çok kulaklık ve cüzdan, cumartesi günleri ise en çok telefon ve gözlük taksilerde unutuldu. Peruk ve matkap gibi eşyalar da taksilerde unutulan ilginç eşyalar arasında yerini aldı.

Dünya’daki rakamlara göre Fransa, Katar ve İspanya en çok eşya unutulan ilk 3 ülke olarak yer alıyor. En çok eşya unutulan günler ise cumartesi ve pazar olarak göze çarpıyor.

FORM DOLDURARAK KAYIP EŞYA BİLDİRİMİNDE BULUNABİLİRSİNİZ

Uber Türkiye, İsrail ve Malta CEO’su Neyran Bahadırlı, “Kullanıcılar Uber ile çalışan taksilerde unuttukları eşyaları ile ilgili Uber’e 7 gün 24 saat ulaşma şansına sahipler. Uber uygulaması üzerinden kayıp eşyanız hakkında Uber Taksi sürücü ortağı ile veya doğrudan Uber ile iletişime geçebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzu bir araçta unuttuysanız ve hesabınızda oturum açamıyorsanız, internet sitesi üzerinden form doldurarak da kayıp eşya bildiriminde bulunabilirsiniz” dedi.

Yorum Yaz