We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Uçağa geç kalan yolcu acil durum butonunu kırdı

Uçağa geç kalan yolcu acil durum butonunu kırdı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Lefkoşa seferi öncesi yolcu alımını tamamlayan Türk Hava Yolları (THY) uçağında bir kadın yolcu ortalığı karıştırdı. Sefere geç kaldığı için acil durum butonunun kırarak önce körüğe giren sonra da uçağa binen kadın yolcu polis tarafından uçaktan indirildi.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda meydana gelen olayda, THY’nin TK-962 sefer sayılı TC-JPL kuyruk tescilli Airbus A320 tipi uçağı, Ercan Havalimanı’na hareketi için yolcu alımını tamamlandı.

Yer hizmetleri görevlinin yolcuların uçağa biniş işlemlerini tamamlanmasının ardından uçağın bulunduğu kapıdan ayrıldı. Bu sırada sefere geç kalan bir kadın yolcu uçağın kapısında bulunan acil durum butonunu kırarak körüğe girdi. Kadın yolcu bu sırada uçağın kapısında bulunan ve kendisini engellemeye çalışan görevliyi iterek uçağa girdi ve koltuğa oturdu. Bu sırada uçağın kaptan pilotu olay yerine polisin gelmesini istedi. Acil durum butonunu kıran ve görevliyi iterek uçağa binen kadın yolcu polis tarafından uçaktan indirildi. Yolcunun uçaktan indirilmesinin ardından THY uçağı seferini yapmak üzere yaklaşık bir saat gecikmeyle saat 19.35’te İstanbul Havalimanı’ndan kalktı.

Yorum Yaz