We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Uçuşlarda turistleri rahatsız eden durumlar

Uçuşlarda turistleri rahatsız eden durumlar

Turistlerin uçuşta yaşadıkları sorunlar Student Universe tarafından yapılan araştırmanın ardından kamuoyuna açıklandı. İngiliz Express gazetesinin haberine göre, yolcuların ruh halini kolayca bozabilecek üç durum ön plana çıkıyor.

Araştıma sonucu turistlerin uçuşta en çok rahatsız oldukları durumlardan ilki; koltuk seçimi yapamamaları. Genellikle, bilet alımında koltuk seçimi yapılamadığı durumlarda, yan yana oturmak isteyen insanların yüzde 80’i ayrı koltuklarda oturuyor ve bu durum özellikle çocuklu aileler için büyük sıkıntı yaratıyor.

Kirli Tualetler Acil İniş Sebebi

En çok şikayet edilen durumların bir diğeriyse, sarhoş yolcular ve pis tuvaletler. Sarhoş ve rahatsız edici hava yolcularının neden olduğu çatışmalar uçakların acil iniş yapmasına neden oluyor. Kirli bırakılan bir tuvaletin uçağın havalimanındaki kalkışına engel olabileceğini ya da acil inişe zorlayacağını az sayıda kişi bilir. Örneğin; 2015 yılında British Airways’e ait bir uçağın yolcu güvenliğini tehdit eden “kötü koku” nedeniyle geri dönmek zorunda kaldığı bilinen bir vaka vardır.

İnsanların uçuşta en büyük rahatsızlık duydukları durumlardan bir diğeriyse, uçakta kulaklık bulunmaması. Uçaklarda yolcular diğerlerinin izlediği ya da dinlediğine maruz kalmak istemiyor.

Yorum Yaz