We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ÜNLÜ BİSİKLETÇİLER BÜYÜLEYİCİ ANTALYA ROTASINDA

ÜNLÜ BİSİKLETÇİLER BÜYÜLEYİCİ ANTALYA ROTASINDA

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

TOUR OF ANTALYA powered By AKRA 2024 yılında 16 ülkeden 25 takıma ve 175 bisikletçiye ev sahipliği yapacak.  Dünyaca ünlü bisikletçiler Antalya’nın cennet yollarında birbirinden güzel 4 etapta 614,3 km pedal basacak. TOUR OF ANTALYA’nın Kraliçe Etabı 3.264 irtifa kazanımı ve son 7,5km’de ortalama yüzde 8,7 eğim ve 644mt tırmanış finişi ile 3. etap olan Kemer-Tahtalı etabı olacak. 

Zengin tarihi dokusu, denizi, doğası, iklimi, kültür, sanat etkinlikleri, alışveriş olanakları ve yeme içme mekanlarıyla her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bir kültür ve turizm kenti Antalya, şubat ayında dünyaca ünlü bisiklet takımlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) elit erkekler uluslararası yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 gün 4 etaptan oluşan “TOUR OF ANTALYA powered by AKRA” uluslararası bisiklet yarışı, 8-11 Şubat 2024 tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen kültür ve turizm merkezlerinden Antalya’da dünyaca ünlü bisiklet takımlarının katılımı ile beşinci kez düzenlenecek.

Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından 2018 yılından bu yana düzenlenen TOUR OF ANTALYA powered by AKRA, beşinci yılında yeniden yapılanarak bisiklet yarışı heyecanının yanı sıra Antalya’nın tanıtımına ve bisiklet turizmine odaklanacak.

TOUR OF ANTALYA powered By AKRA 2024 yılında 16 ülkeden 25 takıma ve 175 bisikletçiye ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü bisikletçiler Antalya’nın cennet yollarında birbirinden güzel 4 etapta 614,3 km pedal basacak. Organizasyonla, dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişinin, pedalların ritmi ile Antalya’nın tarihini, doğasını ve kültürünü keşfetmesi amaçlanıyor.

BEŞİNCİ YILDA WORLD TOUR TAKIMLARI GELİYOR

Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Çin Halk Cumhuriyeti, Hollanda, Japonya, İspanya, İsviçre, İtalya, Malezya, Norveç, Portekiz, Slovenya ve Türkiye’den takımların katılacağı TOUR OF ANTALYA’da yarışmak için dünyaca ünlü iki World Tour Takımı da 2024 yılında Antalya’ya gelecek.

Kadrosunda Matej Mohoric ve Pello Bilboa gibi isimleri bulunduran UCI 2023 Dünya Yol Bisikleti sıralamasında 19 galibiyet 9317 puan ile 6. sırada olan Bahrain Victorious Takımı ile 35 galibiyeti 8593 puanı ile dünya şampiyonu Mathieu van der Poel ve Jasper Philipsen gibi yıldız isimleri ile Alpecin- Deceuninck Takımı, UCI 2023 Dünya Yol Bisikleti sıralamasında 8. sırada yer alıyor. UCI World Tour sıralamasında  6. sırada olan Bahrain Victorious (Bahreyn) ile 8. sırada yer alan Alpecin-Deceuninck (Belçika) takımlarının katılımı, bu yıl beşinci yılını kutlayan TOUR OF ANTALYA powered by AKRA yarışının yol bisikleti yarışları arasında marka değerinin yükselmesinin de göstergesi oldu.

TOUR OF ANTALYA powered by AKRA 2024’e katılan takımlar: 

UCI World Tour Takımları:

 1. Bahrain Victorious (Bahreyn)
 2. Alpecin- Deceuninck (Belçika)

Ucı Pro Takımları:

 1. Uno-X Mobility (Norveç)
 2. Q36.5 Pro Cycling Team (İsviçre)
 3. VF Group-Bardiani CSF – Faizanè (İtalya)
 4. Tudor Pro Cycling Team (İsviçre)
 5. Team Polti-Kometa (İtalya)
 6. Burgos-BH (İspanya)
 7. Corratec Selle İtalia (İtalya)
 8. Bingoal WB (Belçika)
 9. TDT-Unibet (Hollanda)
 10. Team Novo Nordisk (Amerika Birleşik Devletleri)

Ucı Kıta Takımları:

 1. Terengganu Cycling Team (Malezya)
 2. China Glory Continental Cycling Team (Çin Halk Cumhuriyeti)
 3. Beykoz Belediyesi Spor Kulübü (Türkiye)
 4. Spor Toto Cycling Team (Türkiye)
 5. Adria Mobil (Slovenya)
 6. Kinan Racing Team (Japonya)
 7. Tarteletto-Isorex (Belçika)
 8. Sabgal / Anicolor (Portekiz)
 9. Konya Büyükşehir Belediyesi (Türkiye)
 10. Team Vorarlberg (Avusturya)
 11. Bike Aid (Almanya)
 12. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Pro Team (Türkiye)
 13. REMBE Pro Cycling Team Sauerland (Almanya)

Yarışın etap programı ise şu şekilde olacak: 

Dünyaca ünlü bisikletçiler 4 etapta 614,3 km pedal basacak. Tour of Antalya’nın Kraliçe Etabı; 3.264 irtifa kazanımı ve son 7,5km’de ortalama %8,7 eğim ve 644mt tırmanış finişi ile 3. etap olan Kemer-Tahtalı etabı olacak.

 1. Etap Manavgat-Antalya (8 Şubat, Perşembe) 150,4 km
 2. Etap Demre-Antalya (9 Şubat, Cuma) 141,9 km
 3. Etap Kemer-Tahtalı (10 Şubat, Cumartesi) 136,6 km
 4. Etap Antalya-Antalya OSB-Antalya (11 Şubat, Pazar) 185,4 km

Yorum Yaz