UZAY TURİZMİ 2017’DE BAŞLIYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 3 Ağustos, 10:43'de eklendi

İşadamı Richard Branson’ın şirketi Virgin Galactic, dünyanın ilk uzay turistlerini taşımak için federal havacılık dairesinden gerekli lisansı aldı.

fft99_mf6063915

Çılgın fikirlerini hayata geçirme fırsatını yakalayan ender insanlardan olan ve İngiltere Kraliçesi’nden “sir” ünvanı alan Virgin Şirketler Grubu’nun Kurucusu Richard Branson’un son bombası, “Uzay Turizm”i oldu. Son 10 yıldır Virgin Air ve Virgin Şirketler Grubu’ndan kazandığı büyük paraları havacılık ve uzay çalışmalarına yatıran Branson, bu alanda büyük ilerlemeler kaydetti ve Virgin Galactic, dünyanın ilk uzay turistlerini taşımak için federal havacılık dairesinden gerekli lisansı aldı.

6 kişilik roketle uzaya turist olarak gitmenin bedeli 250 bin dolar olarak açıklandı. Uçuş tarihi henüz açıklanmasa da şirket uzay yolculuğu için bilet satmaya başladı. Tek seferde ancak 6 kişi ala bilen roketle uzaya çıkmak isteyen 700 kişi listeye ismini yazdırdı.

Yeryüzünden 100 kilometre yükselecek roket, yolcularına yer çekimsiz ortamı da tecrübe etme imkanı da sunacak. Virgin Galactic’in ilk seferine 2017’de çıkması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.