We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Van’ın Kapadokya’sına ziyaretçi akını

Van’ın Kapadokya’sına ziyaretçi akını

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Van’ın İran sınırındaki 100 haneli Yavuzlar köyündeki peri bacaları, Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki turizm cenneti Kapadokya’yı aratmıyor. Vanadokya’ya gelen bir grup doğasever, peri bacalarını gezip, bol bol fotoğraf çekti.

Başkale’ye 33 kilometre uzaklıktaki Yavuzlar köyündeki Vanadokya’da; volkanik Yiğit Dağı’nın püskürttüğü kayaçların yağmur suları ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkardığı peri bacaları, özellikle yaz ve sonbahar mevsimlerinde turistlerin ilgisini çekiyor. Vanadokya’ya gelen Van Vadi Doğa Sporları’na üye bir grup doğasever, peri bacalarını gezip, bol bol fotoğraf çekti.

‘DOĞASI MUHTEŞEM’

Vadi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, Vanadokya’nın Nevşehir’deki Kapadokya’yı aratmayacak kadar güzel olduğunu söyledi. Demez, “Yavuzlar köyündeki peribacaları, Vanadokya, muhteşem bir manzaraya sahip. Buradaki peribacaları ile kaleyi gezdik. Tüneller içinde bulunan oyma uç odayı gördük. Burası muhteşem, doğası muhteşem. Doğayı, tarihi eserleri hep beraber koruyalım ki; geleceğimiz güvenli olsun.” dedi.

​Etkinliğe katılan Menduh Acar ise “Burası muazzam bir yer. Herkesin gelip, görmesi lazım. Buranın koruma altına alınması gerekir. Çünkü zarar veriliyor, tahrip ediliyor. Çok yoğun bir ziyaretçi potansiyeli var. Ürgüp ve Kapadokya’yı aratmayan bir doğal güzelliğe sahip.” diye konuştu.

Yorum Yaz