We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel WeBee operasyonlarını yurt dışına taşıyor

WeBee operasyonlarını yurt dışına taşıyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türk girişimciler tarafından oteller için geliştirilen misafir etkileşim platformu WeBee, 6 milyon TL daha yatırım alarak 38 milyon TL üzerinde değerlemeye ulaştı.

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve temassız otelcilik uygulamalarında ülkemizde pazar lideri olan platform WeBee, 6 milyon TL daha yatırım alarak 38 milyon TL üzerinde değerlemeye ulaştı. İlk tur yatırımını 2019 yılında Turizm sektörünün önemli ismi Mustafa Oğuz Akdeniz ve melek yatırımcı Burak Şen’den almıştı.

23 ülkede 160’tan fazla otele hizmet veren WeBee, DCP’nin (Diffusion Capital Partners) liderlik ettiği ve Türkiye Kalkınma Fonu altında faaliyet gösteren Teknoloji İnovasyon Fonunun da eş yatırımcı olarak yer aldığı ikinci yatırım turuna katılan yeni yatırımcılar arasında; Yemek Sepeti’nin Üst Yöneticisi (CEO) Nevzat Aydın, melek yatırım ağı Angel Effect, Almanya’dan melek yatırımcı Sinan Özel ve İngiltere’den melek yatırımcı Sinan Düztaş da bulunuyor.

Hali hazırda Türkiye’de pazar lideri olan WeBee, aldığı yatırım ile yurtdışı ofislerini kurarak yurtdışı pazarlarında varlığını güçlendirip globalde de lider olmayı hedefliyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan WeBee Kurucu Ortakları Tansel Voyvodaoğlu ve Dr. Özgür Zan, “2017 yılında başlayan WeBee yolculuğumuzda turizm alanındaki gerekli olan bir eksiği fark ederek online temassız ve 360 derece hizmet sunan misafir etkileşim platformunu kurduk. Böylelikle misafir memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için otelciler ve konuklar arasında dijital bir köprü oluşturduk. Kısa sürede Türkiye pazar lideri olduk ve yurtdışında da 23 ülkeye hizmet verir hale geldik. Bu başarımızı uluslararası ödüllerle de taçlandırdık. Şimdi WeBee’nin aldığı 6 milyon TL!lik yatırım ile Türkiye!deki liderliğimizi pekiştirerek genişletirken, yurtdışı ofisimizi kurarak global liderler arasında yer almayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Nevzat Aydın “Pandeminin etkisi ile büyük bir darbe alan turizm sektöründe yoluna emin adımlarla devam eden WeBee’de beni en çok ekip etkiledi. Global hedefleri olan girişimler karşıma çıktığımda ben de kolları sıvayıp mümkün olduğunca destek olmaya çalışıyorum. WeBee de hizmet verdiği sektörde global bir başarı hikayesi olma yolunda.” açıklamalarında bulundu.

DCP adına yatırım sürecini değerlendiren Alper Karagöz, “WeBee’nin sahip olduğu teknolojik altyapısı ve ölçeklenebilirliği güçlü olan mobil platformun turizm sektörünün dijital dönüşümünde önemli bir rol oynayacağını düşündüklerini, Türkiye’de lider olan şirketin gerçekleşen yatırım ile özellikle uluslararası büyümesinin hızlanmasını beklediklerini söyledi. Mobil platform yazılımı konusunda birçok başarıya imza atmış deneyimli bir ekiple ortak olmaktan memnuniyet duyduklarını ekleyen Karagöz, misafir deneyimi süreçlerinin dijitalleşmesinin ayrıca Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) hedeflerine ulaşmada önemli katkıları olacağını öngördüklerini” iletti.

Teknoloji ve İnovasyon Fonu yetkilileri “WeBee, Teknoloji ve İnovasyon Fonu olarak ortak yatırım stratejimiz çerçevesinde yaptığımız ilk yatırım. Ülkemizdeki başarılarının yanı sıra,  yurt dışında da büyük  başarılara  imza atacağına yürekten inandığımız WeBee’nin, şimdiden 23 ülkede faaliyet gösteren birçok prestijli otele sunduğu çözümlerle fark yaratan deneyimli bir ekibi var. Teknoloji ve İnovasyon Fonu olarak, ülkemizi bölgesel ve küresel ölçekte temsil edebilecek yeni nesil girişimlere desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Angel Effect adına Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar konuyla ilgili olarak !#Başarılı çalışmalara imza atan WeBee’nin büyüme yolculuğuna ortak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Pazara sunduğu çözümler ve girişimin hızlı büyüme trendi yaptığımız yatırımda bizim için önemli bir etken oldu. Globale açılma konusunda da iş modeline ve ekibine inancımız tam. Yeni yatırımla birlikte çok daha geniş kitlelere ulaşacağına inanıyoruz.” dedi.

WeBee Hakkında: Türkiye!nin ilk mobil yazılım firması olarak 22 yıldır mobil çözümler üreten Done İletişim ve Bilgi Sistemleri A.Ş.!nin 2017 yılında konaklama sektörü için geliştirmeye başladığı platform WeBee, 12 dil desteği ile 23 ülkede kullanılıyor.

WeBee, misafir memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için otelciler ve misafirler arasında dijital bir köprü oluşturan 360 derece bir misafir etkileşim ve deneyim platformudur. WeBee Platform otelcilerin iletişim, pazarlama ve günlük iş akışlarını dijitalleştirerek otelcilerin hayatlarını kolaylaştırır. Platform konaklama yolculuğunun tüm aşamalarında misafir etkileşimine odaklanarak misafir memnuniyetini artırır. WeBee’nin uluslararası ödüllü platformu sayesinde tek bir platform üzerinden otelciler müşterileri ile arasında iletişim bağını kuvvetlendirir, sadık müşteri kitlelerini

artırır, online servis siparişleri ve oda yükseltmeleri ile yeni gelir kaynakları yaratmalarına yardımcı olur ve online işlemler ile temassız alanlar yaratır.

Teknoloji ve İnovasyon Fonu Hakkında: Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altında kurulan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ana yatırımcısı olduğu 350 milyon TL büyüklüğündeki Teknoloji ve İnovasyon Fonu Aralık 2020 tarihi itibarıyla resmen faaliyete geçmiştir. Teknoloji ve İnovasyon Fonu!nun temel amacı, girişim ekosistemi ve teknoloji yatırımlarının desteklenmesi yoluyla ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktır. Bu fon ile, yeni nesil girişimlerin Türkiye!yi yurtdışında temsil edecek önemli şirketlere dönüşmesi amacıyla; belirli kilometre taşlarına ulaşmış, tamamen teknoloji odaklı yeni nesil girişimlere hem ortak yatırım stratejisiyle yatırım turlarında liderlik yapmama şartı ile doğrudan, hem de fonların fonu stratejisiyle girişim sermayesi fonları aracılığıyla dolaylı olarak yatırım yapılması planlanmaktadır.

DCP Hakkında: Diffusion Capital Partners (DCP) teknoloji odaklı girişimlere çekirdek ve Seri-A aşamalarında sermaye yatırımları gerçekleştirerek, bu girişimleri uluslararası pazarlara ulaştırmayı hedefleyen bağımsız bir fon yönetim danışmanıdır.

DCP!nin danışmanlığını yürütmekte olduğu fonlar, derin-teknoloji odaklı, rekabet gücünü teknolojiden alan, yüksek küresel potansiyeli olan girişimlere kaynak sağlamayı amaçlamaktadır.

Angel Effect Hakkında:  2019 yılının Ekim ayında melek yatırım platformu olarak kurulan Angel Effect, girişimcilik dünyasındaki melek yatırım ortamının ve kültürünün geliştirilmesini, kazanan girişimcilik ekosistemleri ile köprüler kurmayı, dünya genelindeki erken aşama girişimlere erişerek yatırımlar yapmayı, kurumsal dünyadan liderleri ve geleneksel sermaye temsilcilerini girişimcilik ekosistemine kazandırmayı hedefliyor. Farklı sektörlerden ve kültürlerden gelen ortakları ile girişimlere tecrübe, deneyim ve yüksek etkili mentorluk desteği sağlayan Angel Effect!in kurucuları arasında hem geleneksel sermayeden şirket satışları gerçekleştirmiş isimler, hem de yeni nesil başarılı girişimciler bulunuyor. Angel Effect!in amacı her iki dünyanın da girişimcilik ekosistemine deneyimlerini, tecrübelerini aktarabilecekleri bir platform olmak.

Yorum Yaz