Yağcı : “2020’de Fiyatın Önemli Olmadığını Gördük”

Güncel 26 Kasım, 10:08'de eklendi

Yağcı : “2020’de Fiyatın Önemli Olmadığını Gördük”

Bu yıl İlk kez dijital olarak gerçekleşen 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi Dijital ortamda başladı. Açılış konuşmasını AKTOB Başkanı Erkan Yağcı yaptı.

destekler

Erkan Yağcı ; “Pandemi döneminde beklemek yerine aktif davrandık diyerek gelecek yol haritasını bugün hep birlikte çizeceğiz” dedi.

Gm Dergi

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı “ Güvenli Turizm Sertifikasını devreye sokarak misafirlerimizi ağırladık. Yeni dönemde de güvenli tatil imkanı sunacağız. Bu konu da dünyaya öncü olduk. Dünyada Güvenli turizm Sertifikasıyla dünyada güvenli destinasyonların başında geldi. Bu durumun önümüzdeki senelerde de olumlu katkı sağlayacağına eminim.” dedi.

Bu yıl fiyatın önemli olmadığını gördük

Yağcı sözlerine; “ Bu yıl Turizmin kültürel bir bileşen olduğunu gördük. Sadece Arz Talep dengesi olmadığını gördük. Fiyatın önemli olmadığını gördük.” Dedi.

Yeni bir yol Haritası Çizeceğiz

Erkan Yağcı sözlerine; “ gelecekte ne daha fazla ne yapabiliriz? Sorusunun cevabı ise “ gerçekçi olmalıyız. Karamsar olmamalıyız ve en önemlisi de çözümün bir parçası olmalıyız. Bugün burada ilk kez gerçekleştirdiğimiz dijital kongremiz ile yeni bir yol haritası çizeceğiz ve çözümün bir parçası olacağız” dedi.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisinin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye turizminin 2021 yılında yüzde 100 büyüyeceğini  ifade ederek 30-31 milyon turist ulaşmayı hedeflerini söyledi.

 

Fox TV’deki Çalar Saat programının konuğu idi. Bakan Ersoy, ‘’Sağlık Turizm Sertifikası’’ sayesinde Türkiye’nin 2020’yi en az hasarla atlattığını ifade etti.

11 Milyar Dolarla Kapatıyoruz

2021 yılında yüzde 100 artışla 30-31 milyona ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Ersoy, aşılamanın ocak, şubat gibi tamamlanacağını ön gördüğünü söyledi. 2021 sezonun 2020 yılında daha iyi olacağını ifade etti.  Türkiye’nin rakiplerine karşın 15 milyon turist ve 11 Milyar Dolar turizm geliri ile kapatıyoruz dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.