We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Yangından kaçan 14 domuz otele girdi

Yangından kaçan 14 domuz otele girdi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, Marmaris’in Yalancıboğaz mevkiinde dün saat 12.30 sıralarında çıkan ve 19 saat süren müdahalenin ardından kontrol altına alınan orman yangınında, 7 personel ile 2 vatandaşın etkilendiğini açıkladı. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Orman yangınına müdahale çalışmaları Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 14 uçak, 36 helikopter, 398 araç ve 1597 personel ile sürdürülmektedir. Yangından 7 personel ve 2 vatandaş etkilenmiş olup, tedavileri tamamlanarak taburcu edilmiştir” denildi.

Öte yandan, yangında doğada yaşayan hayvanlar da etkilendi. Orman yangınından kaçan 7’si yavru 14 domuz, Yalancıboğaz’daki bir otelin sınırlarına girdi. Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, domuzların beslenebilmesi için alana ekmek bıraktı. Domuzların otel bölgesinden ayrılmaması dikkat çekti.

Marmaris yangınının ardından yürütülen incelemeler sonucu bölgede arıcılık yaptığı belirlenen ve gözaltına alınan M.Y. (85), jandarmadaki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi. M.Y., jandarmadaki ifadesinde, yangını kendisinin çıkarmadığını söyleyip, suçlamaları kabul etmedi.

Öte yandan M.Y.’nin, yangın sırasında alevleri söndürmeye çalışırken ellerinde yanıklar oluştuğu öğrenildi.

Yorum Yaz