We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Yeşim Müsellim Henna Hotel İstanbul’da

Yeşim Müsellim Henna Hotel İstanbul’da

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Yeşim Müsellim,  Henna Hotel İstanbul’un Genel Müdürü oldu.

Nisan 2021’dan beri görevde bulunan Yeşim Müsellim duygularını şu sözler ile paylaştı: “Kempinski Otelleri ve daha sonra Eresin Otelleri Grubu görevlerimden sonra, yeni açılan 33 odalı butik otel olan Henna Hotel İstanbul’da, Türkiye’nin kredosu olan misafirperverlik ve yüksek standartta hizmet kalitesi ön planda tutulmakta. Kabul ettiğimiz ilk müşterilerimizin geri bildirimleri bu doğrultuda fevkalade olumlu oldu – herkesin kendisini evinde imiş gibi hissetmesini sağlamak istiyoruz.
Genç personel kadrom ile bir aile ortamı içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz, gereksiz bürokrasiden uzak. Yapılan her işi bir sanat, yapan kişiyi de bir sanatçı olarak gördüğüm için, yapılan işin sonucu önem taşır. Kurallar işlevselliğin önüne geçmemeli, özellikle pandemi sürecinin kısmen devam etmesini dikkate alırsak. Turizm sektöründe, pandemi sürecindeki tüm zorluklara rağmen, böyle değerli bir yatırımın yapılmasını büyük bir takdir ile karşılıyorum. Hedefim, bu otelimizi Sultanahmet’in pırlantası konumuna getirmek olacaktır; nitekim aldığımız müşteri geri bildirimleri de bu doğrultudadır.”

Yeşim Müsellim kimdir?

* Üniversiteyi İsviçre’de bitirdi. (Ekonomi okudu)

* Harvard MBA kapsamında Risk Management okudu. (Yüksek Lisans)

* İngilizce, Almanca ve Fransızca konuşuyor ve yeminli tercüman.

* Amerika’da okuyan, 12 yaşında Sarp adında oğlu var.

* 2004 yılına kadar Uluslararası Petrol, Kömür ve Petrokok ile Metal Sektörlerinde, Trafigura ve Glencore International firmalarında Logistik, Operasyon ve Finans Müdürlükleri görevlerinde bulundu.

* 2004 yılında ise, Pamfilya Turizm’de işe girerek, Turizm sektörüne, ikinci kariyerine, ilk adımı attı. Rahmetli Yaşar Sobutay mentoru idi; kendisinden dürüst ve kaliteli turizm anlayışını iş ve hayat felsefesi yaptı. Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. (2009 yılına kadar)

Yorum Yaz